Ev Ofis Dekorasyonu

Evinizin ve ya ofisinizin dekorasyonunun önemi çoğu zaman göz ardı ediliyor. Oysaki dekorasyonun etkisi oldukça büyüktür. Hele ki yaşadığınız yerde çalışmaya başlayacaksanız yani bir ev oluşturacaksanız bunun önemi oldukça artıyor. Bu eğer müşteri kabul edecekseniz çok daha fazla önem kazanır. Her şeyi amaca uygun bir şekilde dekore etmelisiniz. Bu dekorasyon hem sizi çalışmaya odaklamalıdır hem de müşterileri eğlendirecek bir şeyler olmalıdır. Bu sebepten dolayı çok sıkıcı ve ya çok renkli tasarımlar tercih edilmemelidir. Bu ev ofis düzenlemesinin amacı tabi ki yapacağınız işe göre değişebilir. Bunun için vereceğimiz birkaç ipucundan yararlanabilirsiniz. Ama eğer kendi başınıza yapamayacağınızı düşünüyorsanız bu konularda uzmanlar olan iç mimarlardan birini tutmayı düşünebilirsiniz.

Dekorasyon İçin İpuçları

Ev yaparak çalışabileceğiniz bir yer oluşturmak istiyorsanız en ideal olanı rahatça çalışabileceğiniz bir odayı sadece bu iş için ayırmanız olacaktır. Eğer bu oda hem tasarım hem de fizikken evin diğer bölgelerinden ayrı olursa bu sayede işinize çok daha rahat odaklanabilirsiniz. Aynı zamanda bu fiziksel ayrılık sizi diğer ev sakinlerinden de ayırarak dikkat dağınıklığını engeller. Bunun için mümkünse televizyon izlenen odaya uzak bir odayı seçmeniz tavsiye edilebilir. Fakat eğer evinizde böyle ayrı bir mekân yoksa da kendinize mutlaka bir köşe belirlemelisiniz ve bu köşe eğer televizyondan uzak olursa her şey sizin için daha kolay olur. Ev ofis çalışanlarının en büyük sorunu işlerini sürekli olarak bölüyor olmaları kaynaklıdır. Bir türlü odaklanamamaktan şikâyet ederler. Bunun için de gerçekten yapılası en güzel şey dekorasyon değişikliğidir. Bu şekilde kendinizi gerçekten iş yerinde hissedebilirsiniz. Bu köşenizde dikkat dağıtıcı televizyon programlarına ulaşamamalısınız.

Çalışma masanızı düzenlerken tamamen kendi zevkinize önem verin. Burada hoşunuza giden dekorasyon eşyalarından istediğinizi istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Burada seçimine en çok dikkat etmeniz gereken sandalyedir. Mutlaka sandalyeniz size uygun olmalıdır.

Bel boyun ve sırt sağlığınız için uygun olmalıdır. Çünkü uzun süreli çalışmalarınız yanlış bir sandalyede kambur oturmayla birleşirse kalıcı sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu nedenle masa ve sandalye seçiminizi çok dikkatli yapmalısınız. Aynı zamanda çalışma köşeniz her zaman gün ışığı alacak şekilde konumlanmalıdır. Aksi takdirde enerjiniz sürekli olarak düşük olur. Kendinizi oldukça yorgun hissedersiniz ve depresif bir şekilde hiç bir şey yapmak istemez bir hale gelirsiniz. Bunun için de kendinize bir masa lambası edinebilirsiniz oldukça yardımı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

  1. Ev Ofis Dekorasyonu Ev Ofis Dekorasyonu için yorumda bulun

    Ev Ofis Dekorasyonu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ev Ofis Dekorasyonu için ilk yorumu yapabilirsin.