Evde Ofis Tasarlamak İçin İpuçları

Ev ofisiniz bir işi yürütmek için ayrılmış bir alan, uzaktaki çalışma alanınız veya sadece faturaları ödemek ve programınızı düzenlemek için bir köşe olsa da, metal bir masa ve yedek bir köşeye doldurulmuş ekstra sandalyeden daha fazlasını hak ediyorsunuz.

Yer

Muhtemelen ev ofisinizde uzun saatler geçireceksiniz, bu yüzden yerinize sıkılmayın. Trafik akışını ve dikkat dağıtıcı şeylere karşı koyma yeteneğinizi de göz önünde bulundurun. Yoğun hareketlilikte mi çalışıyorsunuz yoksa ofisiniz sessiz bir alanda mı saklanmalı? Müşteriler uğrayacaksa, geniş oturma alanına sahip özel bir alan şarttır.

İşlev İçin Formdan Ödün Vermeyin

Masanız, raflarınız ve deponuz size hizmet etmelidir, tersi değil. Mobilyaya yatırım yapmadan önce iş akışınızı ve ihtiyacınız olan öğeleri parmaklarınızın ucunda düşünün ve ardından hem güzel hem de işlevsel olan parçaları arayın. Ev ofis mobilyaları, evinizdeki diğer odaları tamamlamalıdır. Eviniz geleneksel bir dekora sahipse, sıcak ahşap ve yumuşak, rahat sandalyeler veya oturma yeriniz varsa idealdir. Çağdaş bir ev ofisinde sanatsal parçalar veya metal mobilyalar bulunabilir.

Sandalyeye Yatırım Yapın

Ofis sandalyenizde saatler geçiriyorsunuz; güzel, ergonomik açıdan doğru, rahat bir koltuk her kuruşa değer.

Duvarları Sevdiğiniz Renkte Boyayın

Çalışma motorunuzu uğultu yapacak bir renge ihtiyacınız var. Bazı insanlar için bu turuncu veya gibi parlak ve neşeli bir renktir. Diğerlerinin performans için botanik yeşili veya deniz mavisi gibi sakinleştirici bir gölgeye ihtiyacı vardır. Belirli renklerin ruh halinizi nasıl etkileyebileceği hakkında daha fazla bilgi edinin.

ev ofis tasarımları

Kendinize Bir Bakış Verin

Bilgisayardan yukarı baktığınızda, masayı boş bir duvardan daha ilginç bir şeye bakabileceğiniz bir yere yerleştirin. Bir pencerenin doğal ışığı idealdir, ancak penceresiz bir alandaysanız, masanın üzerine güzel bir resim asın veya sandalyenizi kapıya bakacak şekilde konumlandırın.

Dikey ve Yatay Olarak Düzenleyin

Pek çok ev ofisi metrekare içinde yüzmüyor, bu nedenle alanı verimli kullanmak zorunludur. Kağıtları ve ofis ekipmanlarını masadan kaldırmak için duvara asılı rafları asın ve önemli kağıtları elinizin altında tutmak için masanın üzerinde dikey dosya klasörleri kullanın. İstifleyici misin yoksa dosyalayıcı mı? Postalarınızı, notlarınızı ve kağıtlarınızı düzenlemek için güzel bir sepet alın. Temiz bir masaüstü tercih ediyorsanız, yapılacaklar kağıtlarınız için bir çekmece belirleyin. Ahşap veya metal küp depolama, kitap raflarına eğlenceli bir alternatiftir.

Teknolojinizde Ustalaşın

Bilgisayarı, yazıcıyı ve telefonu güzelleştirmek için yapabileceğiniz pek bir şey yok ama çirkin kabloları gizleyebilirsiniz. Ekipmanınızın prizlere yakın olduğundan ve fişini çekmeniz gerekirse kolayca erişilebildiğinden emin olarak başlayın. Masanın üzerindeki kabloları bir kumaş kordon kılıfına sarın ve kabloları masadaki bir delikten geçirip altına gizleyen plastik veya metal bir kapak olan masaya yerleştirin.

Bir Cevap Yazın

  1. Evde Ofis Tasarlamak İçin İpuçları için yorumda bulun

    Evde Ofis Tasarlamak İçin İpuçları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Evde Ofis Tasarlamak İçin İpuçları için ilk yorumu yapabilirsin.