Evi Temiz Tutmanın Yolları

İlk önce belirtmek isterim ki birçok kadın ev temizliğinden nefret etmektedir. Ancak şunu bilmeniz gerekmektedir ki evi temizlemek bizim görevimizdir. Temiz ve ferah bir ortamda hayat sürdürmek için ev temizliğine önem verilmesi gerekmektedir. Bu makalemizde de evi temiz tutmanın püf noktaları hakkında sizlere bilgilendirmeler yapacağız.

Evi Temiz Tutmanın Yolları Nelerdir?

Evi Temiz Tutmanın Yolları

  • İlk önce evinizde ahşaptan yapılmış bir masanız var ise ve bu masanızın üzeri çizikler oluşmuş ise bu görüntüden kurtulmak oldukça basittir. Yapmanız gereken ilk işlem sirke ve zeytinyağını karıştırıp bunu bir bez yardımıyla masanıza uygulamanız olacaktır. Bu sayede masanızın üzerindeki çizikler ve lekeler çıkmış olacak ve yeni bir görüntü elde etmiş olacaksınız.
  • Yastıklarımızın kılıflarını çıkardığımızda iç kısmında şiltesinde sarılıklar oluyor. Her ne kadar temizleseniz bile bu sarılıklar çıkmıyor ise sizlere vereceğimiz bu muhteşem yöntem ile şilteleriniz kar beyazına bürünecektir. Çamaşır deterjanınızın içerisine beyazlatıcı, bulaşık deterjanı, boraks ekleyerek kaynar suda şiltelerinizi yıkarsanız sarı lekelerden kurtulmuş ve muhteşem bir beyazlık elde etmiş olursunuz.
  • Mutfak gün boyu zaman geçirdiğimiz evimizin bir bölümüdür. Dolayısıyla fazla zaman geçirdiğimiz içinde en çok dağılan yerde mutfaktır. Mutfak dolaplarında bardak ve tabakları koyduğumuz bölmeleri sürekli el temasında bulunduğumuz için çok fazla lekeler oluşmaktadır. Bu lekelerde her ne kadar temizlense bile hoş görüntü sağlamamaktadır. İşte bu lekelerden kurtulmanız açısından vereceğimiz formül tamda size göre. Öncelikle yapmanız gereken çiçek yapı ve pişirme sodasını karıştırmak olmalıdır. Daha sonradan bu karışımı lekelerin üzerine bir diş fırçası veya sünger yardımıyla uygulamak olmalıdır. Bu sayede kolaylıkla lekelerden kurtulacaksınız ve hoş bir görüntü elde etmiş olacaksınız.
  • Duş fıskiyesinde oluşmakta olan kireçler kirli gibi bir görüntü oluşturmaktadır. Bu kireçlerden kurtulmak için yapmanız gereken çok basit bir yöntem var. Sadece sirke kullanarak bu kireçlerden kurtulabilirsiniz. 25 dakika beklettiğiniz takdirde oluşmuş olan kireçlerden kurtulmuş olacaksınız. Ancak o kadar denemenize rağmen kireçler çıkmadıysa kalıcı bir şekilde işlenmiş ise duş fıskiyesine içerisinde sirke dolu bir poşet bağlayarak bir 1,5 saat bekletebilirsiniz. İnatçı kireç artıklarından kesin bir şekilde kurtulacaksınız. Bu tür doğal yöntemler her zaman en iyisidir. Kimyasal bir maddeyle temas etmemiş olursunuz.
  • İçerisinde su bulunmayan ve buhar ayarı kapalı ütünüzü tuz ile kaplı bir kâğıdın üzerine maksimum sıcaklığa getirerek gezdirdiğinizde ütünüzdeki kir ve pislikler kolaylıkla çıkacaktır.

Bir Cevap Yazın

  1. Evi Temiz Tutma Evi Temiz Tutmanın Yolları için yorumda bulun

    Evi Temiz Tutmanın Yolları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Evi Temiz Tutmanın Yolları için ilk yorumu yapabilirsin.