Feng Shui Tekniği

‘nin sözlük anlamı “rüzgar” ve “su” dur. Aynı zamanda özetle doğayı etkileyen iki akıcı güç olarak tanımlanır. yaşadığımız iç ve dış mekanlarda hayatımızı etkileyecek olumlu etkenlerin arttırılmasını amaçlar. Bununla birlikte sözünü ettiğimiz teknik olumsuz etkenlerinde önlenmesini gösteren yöntemler bütünü olarak da anılır. Kısacası Feng Shui doğanın güçlerini ve enerjisini yönlendirme sanatına verilen isimdir.

Biz bu tekniği ve yöntemlerini uygulayarak evren ile denge içinde yaşamayı sağlayabiliriz. Feng Shui yöntemlerini gerek yaşadığımız mekanda gerekse işyerimizde uygulayarak şansımızın artmasını sağlamanın yanında pozitif enerjinin yayılmasını sağlamış olmaktayız. Feng Shui‘ye göre şans 3 grupta toplanır ve buna kozmik üçlü adı verilir. Doğuştan Gelen Şans (Değişmez) İnsanın Kendi Yarattığı Şans(Değişir) Dünyevi Şans(Değişir).Hepimizin de bildiği gibi insanlar bir şansla dünyaya gelirler. Buna Kader denir ve bu kaderi değiştirmek mümkün olmaz. Değiştiremediğimiz kaderin dışındaki diğer şansların kontrolü ise bizim elimizdedir. İnsanlar azimle çalışarak uğraşarak iyi bir eğitimle ve akıllarını kullanarak kendi şanslarını yaratabilirler ve bu şansın kontrolü çoğu zaman mümkündür. Hayatın olumsuz yönlerini ve negatif enerjileri Feng Shui uygulayarak olumlu hale getirebiliriz.

Bu felsefeyi doğru uygulayabildiğimizde doğada var olan enerjileri aktive ederek dünyevi şansımızı arttırabiliriz. Neden bazı aileler diğerlerinden daha fazla zenginleşir? Neden bazı şirketler büyürken diğerleri küçülür ve kötü duruma düşer? Neden bazı insanların hayatlarında olumlu olaylar yaşanırda bazıları her şeylerini kaybeder? Çinliler bu sorulara Feng Shui teknikleri ile bir açıklama getirirler; Pozitif ve Negatif enerjilerin insanların hayatını olumlu ve olumsuz yönde etkilediğine inanırlar. Feng Shui‘yu doğru olarak uyguladığımız takdirde başta kendimizde ve aile bireylerimizde olumlu sonuçlar görebilme imkanına sahip olmak birincil amaç. Böyle bir bakış açısından yola çıkarsak eğer hiç kimse Feng Shui hakkında bilgi edinmeme isteğini kendinde duyamaz.

Feng Shui bize oldukça işe yarayan ve kullanılabilir özellikte birçok şey öğretir. Özelikle yaşadığımız içinde bulunduğumuz mekandaki  ya da zamanımızın büyük bir çoğunluğunun geçtiği çalışma ortamımızdaki yani çevremizdeki etkenleri olumlu yönde nasıl kullanacağımızı insanların uzunca bir zamandır uyguladığı bu Uzakdoğu felsefesi öğretir. Yaşadığımız mekanda aynı zamanda çevremizde devamlı hareket eden ve bizi etkileyen kozmik ve fiziksel enerji vardır. Bu enerjinin adı “Chi”dir. atmosferde sessizce ve görünmeden sürekli olarak dolaşır çok güçlüdür. Çinliler bu gücü “Ejderha’nın kozmik nefesi” olarak tanımlarlar. Feng Shui bu enerjiyi bize en faydalı olacak şekilde kullanmayı öğretir.

 

İşte Feng Shui Uyumlu Mobilya ve Dekorasyon Örnekleri

Bir Cevap Yazın

  1. Feng Shui Tekniği için yorumda bulun

    Feng Shui Tekniği için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Feng Shui Tekniği için ilk yorumu yapabilirsin.