Her Şeyi Değiştirecek Oturma Odası Halı Fikirleri

Oturma odası dekorunu canlandırmanın kolay yollarını her zaman merak ediyoruz. Alanınızda büyük bir etki yaratmak için yalnızca bir öğe ekleyebiliyorsanız, halı mükemmel bir seçimdir. Doğru oturma odası halısı seçmek için, tüm vurguları bir araya getirmeye çalışmalısınız. Bunun için nötr bir renk paletine desen ekleyebilir veya çağdaş bir odada sert kenarları yumuşatabilir.

Yeni Bir Oturma Odası Halısı Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Şey

Boyut: Halınızın odanız için doğru ölçek olduğundan emin olun.

Renk: Yeni halınız, vurgu renklerinizden en az ikisini içeriyorsa en iyi görünür.

Rahatlık: Sevdiğiniz bir halı seçin, ancak ayağınızın altında iyi hissettirmesi de önemlidir.

Bakım: Düşündüğünüz herhangi bir halının temizliğini ve bakımını kontrol edin.

Stil: İyi haber şu ki, hemen hemen tüm halı stilleri neredeyse nötrdür – renk desenden daha önemlidir.

Yeni bir oturma odası halısı seçerken, ölçerek oturma alanınıza uyduğunu onaylayın. Çoğu tasarımcı, kanepenizin ön ayakları ve alanı sabitlemek için halının üzerinde sandalyeler olacak şekilde bir alanı kaplayacak kadar büyük bir halı önerir. Halı tasarımları o kadar çok yönlüdür ki, renk doğru olduğu sürece sevdiğiniz bir dekoru herhangi bir dekor stiliyle karıştırabilirsiniz. İşte size ilham verecek şık oturma odası halı fikrileri;

Rüya Gibi Bir Halıyla Sahil Havası Yaratın

Yeni bir halı ve birkaç aksesuarla plaj esintili bir oturma odası oluşturmak çok kolay. Okyanus mavisi ve bej, gri veya beyaz gibi hafif nötr bir renge sahip havadar bir halı seçin. Yumuşak şeritler veya desenleri oturma odanızın makyajı için mükemmel bir desen sağlayabilir.

oturma odası halı fikirleri

Tropikal Esintili Bir Alan Halısıyla Eğlence Katın

Oturma odanız için daha tropikal bir tarz istiyorsanız, canlı renkler ve büyük desen, bir veya sandalye için çok fazla olabilir, ancak zeminde doğru tonu vurur. Bir araya getirilmiş bir görünüm için kilim paletindeki vurgu renkleri kırlentler ve sanat eserleri arasından seçebilirsiniz.

Oturma ve Yemek Odası Tarzınızı Koordine Etmek İçin Kilimleri Kullanın

Rahat bir alan için yemek ve oturma odalarını kusursuz bir şekilde harmanlayan açık ev tasarımını seviyoruz. Açık kat planları ile ilgili zorluk, her alana kendi kimliğini verirken iki yaşam alanını birbirine bağlamanın bir yolunu bulmaktır. Doğru yemek odası halısını seçmek, harika odanız için birleşik ancak benzersiz bir görünüm yaratabilir. Renk, iki alanı birbirine bağlamanın en kolay yoludur – ya her bir halı için ortak bir renk seçerek ya da aynı renkteki tamamen farklı desenler tercih edin.

Bir Cevap Yazın

  1. Her Şeyi Değiştirecek Oturma Odası Halı Fikirleri için yorumda bulun

    Her Şeyi Değiştirecek Oturma Odası Halı Fikirleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Her Şeyi Değiştirecek Oturma Odası Halı Fikirleri için ilk yorumu yapabilirsin.