İç Mimaride Yeni Trendler

Her dönemde insanların hayatına yeni tasarımlar ve ev dekorasyonu konusunda yeni giriyor. Bu yılın iç mimari trendleri için büyük oranda eski ürünlerle teknolojik ürünlerin bir harmanı diyebiliriz. Ve özellikle “doğa” başlığını unutmamak gerek. Yani evlerde esintisi olacak. Daha geniş alanlarda bitkilerin iç mimariye girdiği bir yıl. Balkon bahçeciliği ön planda. Birçok ev artık buna göre dekore ediliyor. Elbette bu durum renk çeşitliliğini de beraberinde getiriyor. Özellikle mutfak ve banyolarda da bu etkiyi görmek mümkün olacak.

Doğal olanı hayatımıza sokmak, hayatın her alanında kullanmak çok önemli. Aslında biraz geç de olsa doğadan yararlanmayı, kullandığımız tasarımlarda ve uygulamalarda doğal olmayı sonunda becerebiliyoruz. Özellikle ağır kimyasallardan üretilen ev malzemelerinin artık yerini daha doğal ve zararsız malzemelere bıraktığını söyleyebiliriz. Bu konuda firmaları da ciddi anlamda yol katetmiş durumda. Çevrenizdeki tasarımlara dikkat ederseniz kullanılan malzemelerdeki bu değişimi rahatlıkla siz de görebilirsiniz.

Bu yıl sıklıkla karşımıza çıkacak olan evde spa keyfinden bahsedelim. Evet mutfak ve banyolar büyük bir değişim içerisinde. Artık bu alanlar insanların evlerinde doğayı derinden hissedebilecekleri keyif alanlarına dönüşüyor. Güçlü renklerin kullanılacağı bu alanlarda daha çok zaman geçirilmesi amaçlanıyor. Banyolar spa alanlarına dönüştürülerek evin en büyük dinlenme mekanı olması amaçlanıyor. Hatta bazı uygulamalarda banyolara oturma alanları konuluyor ve kitap dahi okunacak bir alan yaratılıyor.

Bu yılın iç mimarisinde bir başka amaç da kullanımı düşük, işlevsel olmayan aksesuarların hayatımızdan çıkarılması. Sırf dekoratif diye bir ürünü evde tutmak yerine işlevsel ve göze hoş görünen ürünleri alan daraltmayacak şekilde uygulamak gerekiyor. Yine aksesuarlarda renk seçimi olarak canlı ve enerjik renkler ön planda.

Bir Cevap Yazın

  1. İç Mimaride Yeni Trendler için yorumda bulun

    İç Mimaride Yeni Trendler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İç Mimaride Yeni Trendler için ilk yorumu yapabilirsin.