Japon Yatak Odası Takımı Modelleri

İkinci Dünya Savaşı’nda maruz kaldığı yıkımdan sonra hızla toparlanan ve teknoloji alanında ciddi bir atılım gerçekleştiren Japonya, hızlı bir şekilde modernleşirken kültürel örf adet ve geleneklerinden taviz vermemeyi de başaran bir ülkedir. Kendine özgü kültürüyle diğer her yıl diğer ülkelerden turistlerin akınına uğrayan Japonya’daki evlerin tasarımlarında çoğu zaman inanılmaz bir sadelik hakimdir. Her ne kadar parlak ve canlı renkleri kullanmayı seviyor olsalar da, geleneksel Japonların evlerinde kullanılan bambudan perdeler odaların doğal bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Minimalizmi seviyor olsalar da Japonlar çoğu zaman kullandıkları mobilyaların işlevsel olmasına da özen gösterir. Aşağıdaki galeride fotoğraflarına bakabileceğiniz Japon yatak odası takımı modellerinde sadece gösteriş için hiçbir mobilya kullanılmaz. Yatak odasında bulunan her eşyanın mutlaka bir görevi üstlenmesi gerekir. Gereksiz mobilya kalabalığından arındırılmış sade ve şık Japon yatak odası modelleriyle siz de ferahlatıcı ve yorgunluğunuzu atmanıza yardımcı olacak özel bir alan oluşturabilirsiniz.

Japon yatak odası takımı modellerinde kıvrımlı ayaklara sahip ve masalara rastlayamazsınız. Japon yatak odalarında çoğunlukla geometrik şekiller hakimdir. Yatak çoğu zaman kare şeklindedir ve siyah ahşap kullanımına da ağırlık verilir. Çekmeceler ve gardıroplar bir arada kullanılır. Yerden çok az yükseklikteki minik sehpalar da Japon yatak odası takımlarının vazgeçilmez unsurları arasında yer alır. Zeminde ise ya laminant, ya da çok ince ve sade renkli halılar kullanılır.

Bir Cevap Yazın

  1. Japon Yatak Odası Takımı Modelleri için yorumda bulun

    Japon Yatak Odası Takımı Modelleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Japon Yatak Odası Takımı Modelleri için ilk yorumu yapabilirsin.