Konteyner Ev Dekorasyonuna Dair Bilmeniz Gerekenler:

Son dönemlerde giderek popülerleşmeye başlayan, gerek mimari tasarımları gerekse nitelikleri ile betonarme evlere tabiri caizse taş çıkaran konteyner evler; aynı zamanda uygun fiyatları ile de ön plana çıkıyor.

Depreme son derece dayanıklı olan ve bu yönüyle kişinin rahat bir uyku çekmesine yardımcı olan konteyner evler yalnızca şantiyelerde değil köylerde, kırsal alanlarda, kasabalarda hatta şehirlerde bile karşımıza çıkıyor.

Göz kamaştıran dizaynları ile dikkat çeken konteyner evler; 50 hatta 100 yıla uzanan kullanım süreleri ile de ev sahibi olmanın hayalini kuranları cezp etmeyi başarıyor.

Üstelik mimari tasarımları ile göz dolduran bu evler; ev sahipleri tarafından diledikleri gibi de dekore edebiliyor.

Bu yazımızda konteyner ev dekorasyonunun nasıl olması gerektiğini merak edenler için konteyner ev dekorasyonuna dair bilmeniz gereken birkaç noktaya değinmek istiyoruz:

İşte; konteyner ev dekorasyonuna dair bilmeniz gerekenler:

Aslında konteyner evlerin dekorasyonuna dair özel birtakım dekorasyon ipuçlarını takip etmeniz gerekmiyor. Yani konteyner evleri de gönlünüzce, dilediğiniz gibi dekore edebilme şansınız bulunuyor.

Ancak; evinizin şehirde mi kasabada mı ya da köyde mi olduğu dekorasyon aşamasında önem arz ediyor diyebiliriz.

Şayet; hafta sonları kafanızı dinleyebileceğiniz; kendinizi doğanın huzurlu kucağına teslim edeceğiniz bir kasaba ya da kırsal kesimde konteyner ev yaptırmayı düşünüyorsanız; evinizi country akımı çerçevesinde dekore etmeyi düşünebilirsiniz.

  • Country tarzında dekore edilmiş konteyner evler

Dekorasyonda doğadan esinlenilen country evler; bahar esintisini evinizde hissedebileceğiniz bir atmosferde yaşayacağınız anlamına geliyor.

Yani evinizi country tarzında dekore etmek için bol bol yeşil ve mavi mobilyalar ve aksesuarlar kullanabilir; evlerinizde çiçek motiflerine sıklıkla yer verebilirsiniz.

Çiçek ve doğa desenli yatak örtüleri, masa örtüleri, havlular ve nevresimler ile evinizin şirin ve sıcacık olmasını garantileyebilirsiniz.

  • Modern dekorasyonun tercih edildiği konteyner evler

Modern ve rahat, kullanışlı mobilyalar tam anlamıyla size hitap ediyorsa; özellikle fonksiyonel eşyalardan hoşlanıyorsanız; şehir ya da köy fark etmesizin konteyner evinizde modern ve son derece şık eşya ve parçalara yer verebilirsiniz.

Dilerseniz elektil stili tercih ederek hem country hem de modern dekorasyon objelerini birlikte de kullanabilirsiniz.

  • Retro stilinin kullanıldığı konteyner evler

Konteyner ev dekorasyonunda sıklıkla hayat bulan, 1980’li yılların modasını günümüze taşıyan retro stili tercih edebileceğiniz bir diğer dekorasyon akımı!

Daha çok geçmişe özlem duyanlardansanız ve nostaljik parçalardan hoşlanıyorsanız; retro stiline bir şans verebilirsiniz.

Seçiminiz ne olursa olsun; konteyner evinizi çok ama çok seveceğinize şüphe bile duymuyoruz!

 

Bir Cevap Yazın

  1. Konteyner Ev Dekorasyonuna Dair Bilmeniz Gerekenler: için yorumda bulun

    Konteyner Ev Dekorasyonuna Dair Bilmeniz Gerekenler: için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Konteyner Ev Dekorasyonuna Dair Bilmeniz Gerekenler: için ilk yorumu yapabilirsin.