Küçük Odaları Daha Büyük Göstermenin Yolları

Büyük şehirlerin merkezi bölgelerinde yaşayan alıcılar ve kiracılar, bu tür şehirlerdeki alan sıkıntısı nedeniyle genellikle küçük evlerle uğraşmak zorunda kalıyor. Alanı artırmak mümkün olmasa da, bazı basit dekor püf noktalarını birleştirerek evin daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.

Doğal Işığın Eve Girmesine İzin Verin

Tozun eve girebileceği herhangi bir alanı engelleme eğilimimiz var. Bu süreçte, doğal ışığın yolunu da tıkamış oluyoruz. İyi aydınlatılmış bir oda daha büyük görünürken, yeterli ışık eksikliği tam tersi bir etkiye sahiptir. Bu gerçeğe dikkat edin ve doğal ışığın içeri girmesine izin verin.

Boyanın Açık Tonlarını Seçin

Koyu gölgeler sıcak bir görünüm verme eğilimindedir ancak aynı zamanda alanı daha küçük gösterir. Ev sahipleri, duvarlarda açık tonlarda boya kullanarak küçük bir oturma odası veya odasını daha büyük gösterebilir. Kırmızı, turuncu, mavi ve kahverengi gibi tonlar sınırlı alana sahip odalar için ideal olmayabilir.

Büyük

Şeffaf veya Hafif Perdeler Seçin

Koyu gölgeler, perdelerde kullanıldığında duvarlarda olduğu gibi aynı etkiye sahiptir. Daha açık tonlara geçin veya şeffaf veya saten perdelere geçin.

Perdeleri Asmanın İdeal Yolu

Perdeleri pencere çerçevesine asmaktan kaçının. Bunun yerine, çerçevelerin dışına veya tavanın birkaç santim altına asmak odaya ferah bir görünüm kazandıracaktır.

Parlak Kaplamalı Bir Tavan Tercih Edin

Dekoratif sıva kaplamalı parlak tavan tasarımı, ışığı odanın içine yansıtarak daha büyük görünmesini sağlar.

Kağıdını Kullanın

Tavandan zemine kağıdı veya en sakinleştirici ve çekici bulduğunuz manzaraların vinil çıkartmaları ile dış mekanı evin içine getirin. Ayrıca dokulu bir duvar kağıdı veya katmanlı grafiti boyası, küçük bir alanda derinlik yanılsaması yaratır.

Mobilyalarınızı Duvardan Uzak Tutun

Aksini düşünebilirsiniz, ancak mobilyaları duvara dayamak, odayı daha büyük göstermez. Mobilyaları duvardan biraz uzak tutmak sadece duvarlarınızı ve mobilyalarınızı güvende tutmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda odanın büyük görünmesini de sağlar.

TV Setini Monte Edin

Düz LED ekranların ortaya çıkmasıyla televizyon sehpasının modası geçti. Artık çoğu kişi televizyonu duvara monte etmeyi seçiyor, böylece yerden tasarruf sağlıyor

Minimal Mobilya Kullanın

Bir odaya ne kadar çok mobilya sığarsa, o kadar dağınık ve küçük görünür. Bu nedenle, mobilya öğelerini minimumda tutun. Ayrıca, birkaç küçük parça satın almak yerine, örneğin yaşam alanınızdaki birçok sorunu çözecek büyük bir parça satın alın.

Genişletilebilir Bir Yemek Masası Tercih Edin

Mutfağınızdaki ve yemek alanınızdaki alan, almayı düşündüğünüz o şık yemek masasını almanıza izin vermeyebilir. Ancak marangozdan özellikle sizin için bir yaprak dökmeyen masa yapmasını isteyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Küçük Odaları Daha Büyük Göstermenin Yolları için yorumda bulun

    Küçük Odaları Daha Büyük Göstermenin Yolları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Küçük Odaları Daha Büyük Göstermenin Yolları için ilk yorumu yapabilirsin.