Modern Mobilya Tasarımları

Mobilya ve renk seçimi ile mekanınıza kolaylıkla modernlik katabilirsiniz. Mekanınızda modernlik yaratmak için duvarlarda beyaz ya da krem rengini kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü beyaz rengi sadeliğin ve modernliğin temsilcisidir. Sadece beyaz renk kullanarak dahi çok hoş ortamlar yaratılabilinir. Beyaz renge az da olsa siyah renk yardımcı olabilir. Modern mobilya tasarımlarında da genellikle siyah ve beyaz renkler kullanılır. Bu renklere yardımcı olarak siyah renge yakın olan kahverengi gibi renkler kullanılabilinir.

 

Modern mobilya tasarımlarında uyum çok önemlidir. Mobilyalardaki ufak bir uyumsuzluk dahi mekanın modernliğini bozabilir. Bu nedenle göze hoş gelmeyecek ufak şeylerden dahi kaçınılmalıdır.

 

modern mobilya tasarımı

 

Örneğin bu örnekte siyah renk ile harika bir uyum yakalanmış. Zemin ve duvarlardaki beyaz renk ile modernlik sağlanmış. Aksesuarların konumu ve renginde ise hiçbir uyumsuzluk yok. Her şey göze hoş gelebilecek şekilde tasarlanmış.

 

modern mobilya nasıl olmalıdır

 

Modern mobilya tasarımlarının bu örneğinde yine siyah ve beyaz rengin uyumunu görüyoruz. Bu renkler her zamanki gibi ortama modernlik sağlamış. Bu örnekte beyaz daha yoğun alarak kullanılıp siyah renk yardımcı olarak kullanılmış. Kullanılacak ana ürünlerin beyaz renk oluşu hoş bir ortam oluşturmuş.

 

Mekanınızda modernlik oluşturmak için örneklerde gösterdiğimiz siyah ve beyaz uyumunun yanı sıra camları ya da camsı renkleri de kullanabilirsiniz. Camlar kullanıldıkları mekana  özel bir görünüm sağlar. Özellikle modernliğin ön plana çıkarılmak istendiği mekanlarda mutlaka kullanılır.

Bir Cevap Yazın

  1. Modern Mobilya Tasarımları için yorumda bulun

    Modern Mobilya Tasarımları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Modern Mobilya Tasarımları için ilk yorumu yapabilirsin.