Modern Ofis Bölme Tasarımları

Hemen her ofiste kullanılan bölme sistemleri, çalışanların kendilerine özel alanlar oluşturabilmelerini mümkün kılar. Günümüzde çoğu şirket ofis bölme sistemlerini kullanarak personelin daha rahat iş yapmasını sağlamaya çalışır. Aynı şirketin farklı departmanları arasındaki ayrım da böylece sağlanır. Üstelik geniş katlarda kullanılan bölmeler yalnızca personele özel alan oluşturmakla kalmaz, daha rahat bir çalışma için ses yalıtımı da sağlar.

Modern ofis bölme tasarımları birbirinden farklı renk ve şekilde üretiliyor. Var olan tüm bu modellerden kurumsal kimliklerine ve ihtiyaçlarına en uygun olanı tercih eden şirketler, genelde belli başlı malzemelerden imal eden sistemleri satın alma yoluna gidiyorlar. İnternet kafelerden aşina olduğumuz monitör arkası bölmeler, çoğu ofiste sıklıkla karşımıza çıkıyor. Çalışanların gerektiğinde kolayca iletişim kurabilmesini sağlayan bu çözüm, masaların ayrılmasını ve personelin kendine özel alan oluşturabilmesini de mümkün kılıyor. Üstelik kolayca tamir edilebilen ve yüksekliği ayarlanabilen bu çözüm yolu rahatlıkla taşınabilme özelliğine de sahip.

Cam, tahta veya plastikten yapılan ofis bölme tasarımları arasından cam materyal sıklıkla tercih edilir. Bunun en büyük sebebi, doğal ışığı yansıtma ve geçirme özelliğine sahip olmasıdır. Üstelik camın yanmama özelliği de ofislerde kullanılabilecek en güvenli malzemeler arasına girmesini sağlar. Ancak her ne kadar kurulumu kolay olsa da, kırıldığında tamiri mümkün olmayan camları saklamak ve depolamak da ciddi özen gerektirir.

Yöneticiler için oluşturulan ofisler arasındaki bölmelerde mahremiyeti korumak için genelde buzlu cam kullanılır.

Bir Cevap Yazın

  1. Modern Ofis Bölme Tasarımları için yorumda bulun

    Modern Ofis Bölme Tasarımları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Modern Ofis Bölme Tasarımları için ilk yorumu yapabilirsin.