Mutfak Aydınlatma Avize Fikirleri

Mutfağınıza yeni bir modern aydınlatma mı eklemek istiyorsunuz? Sandığın kadar zor değil. Birçok evde yerleşik armatürler bulunsa da, mekanınızın estetiğini güncellemek için bazı ipuçları vardır. Mutfak aydınlatma, verimli bir şekilde yemek pişirmenize yardımcı olacak bir mutfağın en önemli unsurlarından biridir.

Bunu nasıl başaracağınızdan emin değilseniz, endişelenmeyin. Mutfak aydınlatmanızı bir sonraki seviyeye taşımak için birçok fikrimiz var. Ancak alışverişe başlamadan önce mutfağınıza iyice bakmanızı ve kendinize birkaç soru sormanızı öneririz. Halihazırda aydınlatma unsurları nerede var? Mutfağınızın hangi bölümlerinin en doğrudan aydınlatmaya ihtiyacı var? Bu yazıda bu soruların cevaplarını arayacağız.

Mutfak Duvar Lambaları

Mutfak duvar lambaları birçok şekil, boyut ve stile sahiptir ve mutfak alanınızın belirli bir bölümünü aydınlatmak için idealdir. Geç geceler veya rahat toplantılar için odaya daha yumuşak bir his vermek için bunları da kullanabilirsiniz.

Mutfak Spotları

Birden fazla tezgahınız varsa veya yemek pişirirken mutfağınızda dolaşmaktan hoşlanıyorsanız, esnek bir aydınlatma seçeneği isteyeceksiniz. Pek çok mutfak spot ışığı, armatürlerinde hareket ettirilebilir ve açı verilebilir, bu da onları belirli bir çalışma alanını aydınlatmak için odaklayabileceğiniz anlamına gelir.

Mutfak Avizesi

Şık bir avizeden ilham alan tasarım, seçici akşam yemekleri için düzenli bir ev sahibiyseniz, bakışları üzerinizde toplayacaktır. Alanınıza anında sıcaklık ve çekicilik katmak için birini mutfağın ortasına veya bir kahvaltı masasının üzerine yerleştirin.

Bakır Mutfak Lambaları

Bakır, bir dizi mutfak mekanına mükemmel bir vurgu sağlar. Normalde nötr veya beyaz bir mutfağa sıcaklık getirmek için kullanın veya daha dramatik bir kontrast oluşturmak için odun kömürü veya lacivert gibi daha derin tonlarla birleştirin.

Mutfak Aydınlatma

Mutfak Lambaları

aydınlatma, sade bir mutfağa gerçek bir karakter duygusu verir. Küre, gözyaşı damlası veya armut şeklindeki tavan lambasıyla cesur olun. Daha hafif, eskimiş bir görünüm için bakır veya nikel kaplamalı asılı metal bir kolye tercih edin.

Endüstriyel Mutfak Lambaları

Bu tür ışıklar özellikle açık ve ferah mutfaklarda işe yarar. Bir mutfak tezgahı üzerine kümeler halinde asılabilirler veya dekoratif bir özellik olarak tek başlarına kullanılabilirler. Gerçek bir görünüm için tarzı ampullerle eşleştirin.

Kabin Işıkları

Ünite ışıkları, tezgahları aydınlatarak doğrama tahtası üzerinde ne yaptığınızı izlemenize yardımcı olabilir. Dolaplarınızın altına veya tezgahınızın üzerine birkaç tane eklemek size çok fazla ışık sağlayacaktır. Gece geç saatte yemek pişirmek için mükemmeldir.

Bir Cevap Yazın

  1. Mutfak Aydınlatma Avize Fikirleri için yorumda bulun

    Mutfak Aydınlatma Avize Fikirleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Mutfak Aydınlatma Avize Fikirleri için ilk yorumu yapabilirsin.