Vizon Rengi Dekorasyon Fikirleri

Vizon rengi soluk yapısı ile dikkat çekerken, bu da dekorasyonda kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Vizon rengini dekorasyonda kullanırken en kolay hamle onu soluk renkler ve ara tonlarla birleştirmeye çalışmaktır. Ancak bu kolay yol, beraberinde sıradanlığı da getirecek, unutmayın! Vizon rengi, çam, meşe veya ceviz tonlarından çok daha koyu ahşap tonları, hatta kama tonları ile zıt bir uyum yaratır. Vizon, fuşya, bordo ve mor gibi renklerle doygun bir görüntü yakalar. Bu tonlar zenginlik ve lüksü çağrıştırırken, aynı zamanda sıcak bir his yaratır. Mavinin soğuk etkisi ve tonlarıyla iyi bir uyum içinde olan vizon rengi, bu tonlarla daha sakin ve sofistike bir görünüm kazanıyor. Mavinin hem sıcak hem de soğuk tonlarıyla eşleşebilen vizon rengi en çok petrol mavisi, nane yeşili ve gri-maviyi sever.

Vizon öylesine bir ki, ilk başta herhangi bir renge ayarlanması kolay gibi görünüyor. Ama onunla uyumsuz bir şey gelir gelmez, bunun o kadar kolay lokma olmadığı anlaşılıyor. Gri derseniz gri değil ama açık yeşile dönen, kahverengiye, pembeye ve maviye dönen bir tarafı var. Tek bir rengi tarif etmek zordur. Pek çok tonu var ve hepsi birbirinden çok farklı. Bu farklılık aslında vizonun doğadaki varlığından kaynaklanıyor. Vizon adını kürküyle ünlü vahşi bir hayvanın adını almıştır. Çimenli bir alana baktığımızda yeşilin farklı tonlarını gördüğümüz gibi, vizonun tüylerine baktığımızda da karanlık, açıklık ve ton farklılıkları görürüz. Vizonun bu kadar yaygın olmasının ana nedeni budur.

Vizon Rengi Hangi Renklerle Uyumludur?

Bu dokunuşlardan biri de vizon kombinasyonları için canlandırıcı etki faktörünü etkinleştirmek: Yani bu örnek gibi geniş, rahat ve gösterişli bir vizon oturma grubunuz varsa, onu yeniden canlandırmak için yapmanız gereken tek şey asaletine biraz hareket katacaktır. Ortamı bozmadan canlandıracak bir tonu seçmek. Bu örnekte bu renk hardal sarısıdır. Hardal sarısının canlı ve karizmatik dokusu ile vizon tonlu koltuk takımı bir araya geldiğinde karşı konulamaz bir şıklık ortaya çıkıyor. Turuncu ve kırmızının kırmızı tonları, ana renk olarak kullanılan vizon tonlarını canlandırmak için şık seçeneklerdir.

Vizon Rengi

Vizon Rengi İle Büyüleyici Bir Salon Tasarımını Nasıl Yapabiliriz?

Elbette vizon tonlarının başrol oynadığı gerçek ve çarpıcı bir dekorasyon yaratmanın tek yolu, canlı renk tonları içermemek. Bunu dekorasyonda bulunan bazı özelliklerle de yapabilirsiniz. Vizonun en ayırt edici karakterlerinden biri, oturmuş, doğal ve zarif bir ortam yaratması ve bu ortamı tamamlayacak çarpıcı dokular kullanarak vizyonun karakterini vurgulayabilmenizdir. Örneğin bu salonda ilk bakışta gözünüze çarpan canlı ve sıcak renkler görmüyorsunuz ancak ortamdaki sıcak ve doğal asaleti inkar etmek mümkün değil. Zira vizon oturma grubu her iç dekorasyon detayı ile tamamlanmaktadır.

Bir Cevap Yazın

  1. Vizon Rengi Dekorasyon Fikirleri için yorumda bulun

    Vizon Rengi Dekorasyon Fikirleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Vizon Rengi Dekorasyon Fikirleri için ilk yorumu yapabilirsin.