Mutfak Masası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

seçimi oldukça önemlidir. Özellikle gününün büyük bir bölümünü mutfakta geçiren kişiler daha fazla önem kazanır.

Kadınların en fazla vakit geçirdiği alanlar arasında mutfak gelmektedir. Mutfak yemek yeme ve kahvaltı yapmayı sevenlerin bir araya geldiği noktalar içerisindedir. Mutfağınızda arkadaşınızla oturup kahve ve çay içebilir beraber muhabbet edebilirsiniz. Bu evrede en önemli kısılmadan birisi rahat bir mutfak masasına sahip olmaktır. Çünkü mutfak masanız ne kadar kaliteliyse keyif aldığınız zaman daha fazla olacaktır. Bizde yazımızda sizlere seçimi konusunda bilgi vereceğiz.

seçiminizde mutfağınız büyükse seçeneğiniz daha fazla olacaktır ve seçme evresinde zorlanmazsınız. Küçük bir mutfağınız varsa işiniz biraz daha zordur. Çünkü bu evrede dikkat etmeniz gereken daha fazla konu olacaktır. Yani mutfak masası seçiminizde masanın rahat olması kadar boyutları ve şekilleri de önemlidir.

Çok Fazla Masa Modeli Var

Mutfak dekorasyonunuzda tercih edebileceğiniz masa çeşidi çok fazladır. Günümüzde çok fazla masa çeşidi ve rengi bulunmaktadır. Aslında kadınların bu kadar sıkıntı yaşamasının sebebi de mutfak masası çeşitlerinin çok fazla olmasıdır. Kadınlar bu yüzden masa seçiminde çok zorlanmaktadır. Masa seçerken dikkat etmeniz gereken püf noktalar şu şekildedir:

-Mutfak masası seçme evresinde en önemli noktalardan birisi mutfağınızın ölçüleridir. Mutfağınız için alacağınız masanın ölçüleri mutfak masanızla uyumlu olmalıdır. Özellikle eğer mutfağınızın boyutları küçükse olabildiğince yer kaplamayan mutfak masaları tercih etmelisiniz. Katlanabilir mutfak masaları bu evrede size yardımcı olabilir.

-Mutfak masanızın seçimi konusunda bir diğer önemli nokta ise mutfak masanızın renkleridir. Masanızın renklerini olabildiğince mutfak dekorasyonunuza uyumlu olarak seçmelisiniz. Bu mutfağınızın daha modern durmasını sağlarken daha şık durmasına da yardımcı olacaktır.

-Eğer mutfak masanızı koyabileceğiniz alan büyükse veya sadece masa için ayarlanmış olan bir bölüm varsa yuvarlak mutfak masası tercih edebilirsiniz. Bu masanıza daha fazla kişinin oturmasını sağlar. Özellikle misafiriniz geldiği zaman size yardımcı olacaktır.

-Mutfağınız küçükse yazımızda da belirttiğimiz gibi katlanabilir masaları tercih etmelisiniz. Bu şekilde işiniz olmadığı zaman masayı katlayabilirsiniz. Küçük mutfaklar alan bakımından yetersiz olduğu için katlanabilir masalar sizin işinizi görecektir.

-Mutfağınız büyükse dikdörtgen şeklinde bir masa tercih edebilirsiniz. Özellikle geniş mutfaklarda dikdörtgen masalar çok şık durmaktadır.

-Mutfak masası seçiminde mutfağınızın şeklini dikkate alarak seçim yapabilirsiniz. Örneğin mutfağınız kareyse kare bir mutfak masası size uygun olacaktır.

-Seçtiğiniz masanın kolay silinebilir ve temizlenebilir özelliklere sahip olması önemlidir. Bu sizi uzun süre mutfak masası temizlemeyle uğraşmaktan kurtarır.

Bir Cevap Yazın

  1. Mutfak Masası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler için yorumda bulun

    Mutfak Masası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Mutfak Masası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler için ilk yorumu yapabilirsin.