Patlatma Taş Nedir?

Patlatma taş mermer, limra gibi doğal madenlerden elde edilen taşların makinelerde işlenmesi sureti ile elde edilmektedir. Dekoratif amaçlı duvar kaplamalarında oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Taşın işlenme süresi boyunca yoğun olarak baskı uygulanması sonucu patlatılarak elde edilmektedir.  Oldukça geniş renk seçeneklerine sahiptir. Bu yüzden bahçe duvarlarında veya bina kaplamalarında oldukça tercih edilen kaplama çeşitleri olarak uygulanmaktadır.

Patlatma taşın elde edilme sürecinde herhangi bir kimyasal kullanmadan gerçekleşmektedir. İşlem boyunca herhangi bir çözücü veya sertleştirici madde kullanılmaması, taşın doğal yapısını korumakta aynı zamanda insan sağlığına uygun hale gelmektedir. Taş modelleri ise oldukça geniş tutulmaktadır. Kullanıcıların talebi doğrultusunda iç dekorasyona veya dış cephe kaplamalarına uygun olarak tasarlanmaktadır.

Patlatma Taş Modelleri

Patlatma taş modelleri elde edilen hammaddesine göre şekillenmektedir. Mermerden veya limradan elde edilen ürünler farklı özelliklere sahip olduğundan dolayı nihai üründe farklı şekilde modellenmektedir. Ürün modellemesi ise müşterilerin talebi doğrultusunda yapıya uygun olarak şekillenmektedir. Ayrıca ürünler standart olarak üretildiğinden dolayı özel tasarımlar için bilgilendirilme yapılması gerekmektedir.

Ürünler renklerine ve ebatlarına göre model oluşturulmaktadır.  Silver, natürel, mix, leylak, bej gibi renkler ile adlandırılmaktadır. Ebatları ise yapıya uygun olarak kullanılmaktadır. Taşların doğal renklerinde olması sebebi ile eskime veya silinme gibi durumlar oluşmamaktadır. Oldukça uzun bir kullanım imkânı sunmaktadır. Yapı için ön hazırlık çalışması talep ederek kaplama çeşitleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Patlatma Taş Fiyatları

Patlatma taş fiyatları piyasa rekabet şartlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Ayrıca ürün özelliklerine bağlı olarak ürün fiyat politikası izlenmektedir. Fiyatlar hakkında detayı bilgi almak için iletişime geçerek yardım talep edebilir, yapı için ön hazırlık randevusu oluşturabilirsiniz. Ürün kataloğu içerisinde bulanan ürünlere ulaşabilirsiniz.

Tercih edilen ürünün ebatları, işçilik süresi veya uygulanılan işlem türü ürün fiyatına oldukça etkisi bulunan faktörler arasında yer almaktadır. Fiyatlandırma sürecinde bu tür faktörler göz önünde bulundurularak müşteriler için en uygun fiyatlarda ürünler sunulmaktadır. Kaplama çeşitleri arasında oldukça tercih edilen taş kaplamaları oldukça uzun bir kullanım sunması ile beraber, hem şık bir görüntü hem de sağlıklı bir ortam oluşturmaktadır.

 

Bir Cevap Yazın

  1. patlatma taş Patlatma Taş Nedir? için yorumda bulun

    Patlatma Taş Nedir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Patlatma Taş Nedir? için ilk yorumu yapabilirsin.