Pembe Renkli Yatak Odası Tasarımları

Yatak odası hem erkek, hem de kadın bireylerin ortak kullandığı bir alan için çoğunlukla pembe veya mavi gibi cinsiyetleri temsil eden tek renkler tercih edilmez. Daha çok gri ve beyaz tonlarının hakim olduğu yatak odalarında pembe renk kullanmak istiyorsanız, oldukça cesur bir adım atmak üzeresiniz demektir. Eğer ortak bir karar alıp pembe renkli yatak odası mobilyalarını satın alacaksanız, bu yetişkinler tarafından pek tercih edilmeyen bir yola gireceğiniz anlamına geliyor. Malum, daha çok küçük kız çocuklarının odalarında pembe renk kullanılıyor.

Oysa sanılanın aksi pembe renk, hemen her odada olduğu gibi yatak odasında da gayet güzel bir görüntü elde etmenize yardımcı olabilir. İşin en güzel yanı, pembe rengi diğer birçok renkle uyum gösterebilir. Gri, beyaz, mor ve daha nicesi pembeyle gayet iyi uyum sağlayan renkler arasında yer alır. Üstelik ister klasik, ister modern, isterseniz geleneksel tasarımlarda da pembeyi kullanabilmeniz mümkündür.

Yatak odasında romantik bir atmosfer oluşturmak için pembe renkte karar kıldıysanız, işe duvarları boyayarak başlayabilirsiniz. Ardından nevresim takımı ve yastıklarınızı da açık veya koyu pembe tonlarından seçtikten sonra duvarlarda kanvas tablolara da yer açabilirsiniz.

Vişne çürüğü veya kiraz renklerini de yatak odası içinde sık kullanarak güzel bir renk paleti elde edebilirsiniz. Lila ve gri tonlarıyla da güzel bir kombin oluşturmak yine seçenekleriniz arasındadır.

Bir Cevap Yazın

  1. Pembe Renkli Yatak Odası Tasarımları için yorumda bulun

    Pembe Renkli Yatak Odası Tasarımları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Pembe Renkli Yatak Odası Tasarımları için ilk yorumu yapabilirsin.