Peşinatsız Ev Alma FırsatıPeşinatsız ev sahibi olmak istiyorum diyen birçok kişi bulunmaktadır. Peşinatsız ev almak, günümüzde oldukça kolaylaşmıştır. Ev almak istiyorsunuz ve peşinatınız yoksa, evin tamamına kredi alabilirsiniz. Bankalardan kredi almanın yanında, Birevim peşinatsız ev sahiplendirme kampanyalarını da anlatmış olacağız.

Evin tamamına kredi alarak, peşinat olmadan ev sahibi olabilirsiniz. Burada bankaların tek istediği şey, ipotektir. Peşinatsız ev almak için başka bir gayrimenkulünüzün olması gerekmektedir. Bankalar, ödemelerin yapılmama durumuna karşı kendilerini garantiye almak için gayrimenkulü ipotek olarak almaktadırlar. Bağ, bahçe, ev, arsa, tarla veya daire ipotek olarak kabul edilmektedir. Gayrimenkulün sahibi tapu ile bankaya başvurur, eğer bu yapı taşınmaz ise eksper gönderilir.

Örnek verecek olursak; satın almak istediğiniz evin fiyatı 100.000 TL ve eksperin eve verdiği değer de 100.000 TL, bu durumda banka peşinatsız ev alabilmeniz için size %80 değerinde yani 80.000 TL kredi vermektedir. Durum böyle olunca, yine peşinat gerekli olmaktadır. Bunu da ihtiyaç kredisi alarak çözmeniz mümkündür. Birçok banka bu yönteme karşı çıkmamakta ve ev almak isteyenlere bu şekilde kredi vermektedir.

Peşinatsız Ev Almak İstiyorum

Peşinatsız ev almak için ikinci yöntem ise, Birevim aracılığıyla ev almaktır. Birevim sayesinde, peşinatsız bir şekilde ev sahibi olabilirsiniz. Birevim, bankalar gibi size zorlamamaktadır.

Birevim ile peşinatsız ev almak istiyorsanız, ilk iş olarak almak istediğiniz evin tutarına karar vermeniz gerekir. Birevim, evin tutarını müşterilerine bırakmaktadır, bu konuda karar tamamen size kalmıştır. Peşinatsız ev sahibi olabildiğiniz gibi peşinatlı bir şekilde de ev sahibi olabilirsiniz. Ev tutarı ve peşinat sistemine karar verdikten sonra sıra taksit tutarlarınıza gelmektedir. Aylık ödeyeceğiniz tutarları da kendiniz belirlemektesiniz. Bu tutar, kaç kişilik tasarruf gruplarına dahil edileceğinizi belirlemektedir. Tüm bu işlemler yazılı hale getirildikten sonra karşılıklı olarak sözleşme imzalanmaktadır. Son işlem olarak, evi alacağınız tarih noter huzurunda belirlenmektedir. Uygun görülen ay seçilir ve o ay geldiğinde eviniz birevim tarafından size teslim edilir. Evinizi teslim aldıktan sonra taksit tutarlarınızda miktar yükseklikleri uygulanır.

https://www.birevim.com/pesinatsiz-ev.html

Bir Cevap Yazın

  1. Peşinatsız Ev Alma Fırsatı için yorumda bulun

    Peşinatsız Ev Alma Fırsatı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Peşinatsız Ev Alma Fırsatı için ilk yorumu yapabilirsin.