Rahat ve Şık Çalışma Koltuk Modelleri

Modern çağda evinden iş yapan, küçük bir odası ev ofis haline getirip dayayıp döşeyen insanların sayısı her geçen gün artıyor. Ancak gerek evde, gerekse bürolarda kullanılan koltukları seçmek her zamanki gibi hayati derecede önem taşıyor. Uzun saatler boyunca bilgisayar karşısında otururken kullanılan koltukların rahat olması kadar şık ve estetik bir dış görünüşe sahip olması da aranın kriterler arasında. Ancak ne yazık ki ülkemizde çoğu insan çalışma koltuklarına maddi olarak yeteri kadar bütçeyi ayırmaktan kaçınıyor. Oysa gün boyu üzerinde oturulan koltukların ortopedik olarak bel bölgesini doldurması, ilerde baş göstermesi muhtemel rahatsızlıkları önlemek için gereklidir.

Günün büyük çoğunluğunu geçirdiğiniz çalışma alanını derli toplu tutmak için çalışanların büyük bir kısmı masa üzerine yoğunlaşıyor. Oysa masanın karşısında vakit geçirirken kullanılan koltukların konforlu olması hiç de basite indirgenecek bir kriter değil. Hem geleneksel tasarımlar, hem de modern çizgiler üzerine üretilen birçok koltuk modeli internet üzerinden satın alınabilir durumdadır.

İyi bir çalışma koltuğu nasıl seçilir?

İdeal çalışma koltuğunu seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli kriterlerden biri, kolayca ayarlanabilir kolçak ve koltuk yükseklik ayarlarıdır. Koltuğu satın almadan önce göz kararınca masa yüksekliğini hesaplayarak koltuğunuzun çok yukarıda veya aşağıda kalmamasını sağlayan modelleri tercih etmelisiniz. Keza beton veya mermer zemin üzerinde mi, yoksa halı üzerinde mi koltuğu kullanacağınız da önemlidir.

Bir Cevap Yazın

  1. Rahat ve Şık Çalışma Koltuk Modelleri için yorumda bulun

    Rahat ve Şık Çalışma Koltuk Modelleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Rahat ve Şık Çalışma Koltuk Modelleri için ilk yorumu yapabilirsin.