Stadyum Koltuğu Çeşitleri Nelerdir?

Spor müsabakalarının gerçekleştiği alanlarda gelen seyirci veya oyuncuların dinlenme sıralarında kullanılan koltuğa stadyum koltuğu denmektedir.

Spor müsabakalarının gerçekleştiği alanlarda gelen seyirci veya oyuncuların dinlenme sıralarında kullanılan koltuğa stadyum koltuğu denmektedir. Plastik veya suni kaplama gibi birçok çeşitte bulunan stadyum koltuğu toplu kullanım alanlarında tercih edilmektedir. Stadyum koltuğu sadece spor müsabakalarının olduğu yerde değil aynı zamanda okul ve anfilerde de kullanılmaktadır.

Toplu kullanım alanlarında bu ürünleri kullanırken dikkat edilmesi gerekenler bulunmaktadır. Stadyum koltuğu oldukça fazla kullanılmasından dolayı ürün kaliteli ve dayanıklı malzemeden yapılmalıdır. Aksi bir durumda koltukların kısa zamanda deforme olmaları ekonomik zararlara neden olabilmektedir. Ayrıca iç mekan veya dış mekanda kullanılacak olmasına göre farklılık göstermektedir. Stadyum koltuğu darbelere dayanıklı ve yanma geciktirici olmalıdır.

Stadyumlarda Kullanılan Koltuk Çeşitleri

  • Plastik Koltuklar
  • Katlanabilir Koltuklar
  • VIP Koltuklar
  • Yedek Kulübesi Koltukları

Stadyum koltuğu seçimi yapılırken kullanılacak olduğu alanın değerlendirmesi dikkatli yapılmalıdır. Katlanabilen stadyum koltuğu kullanıldığı alanda geçişlerin daha kolay olması ve alanın içinde düzeni sağlamaktadır. Ayrıca çoğunlukla spor müsabakalarının olduğu alanlarda tercih edilmektedir. Genellikle okullarda kullanılan kolçaklı SFS stadyum koltuğu ise kullanılacak alanda konfor sağlamaktadır.

Stadyum koltuğunun özelliklerinden bir diğeri ise kül testine tutulduğunda bu kül oranının en fazla %3 olması gerekmektedir. Dış mekanda kullanılacak olan ürünün UV stabilizatörünün ve ürünün renginin solmaması için hastalığının en az 8 olduğu boyalar kullanılmalıdır. Böylece dışardaki olumsuz şartlardan etkilenmemesi sağlanmış olmaktadır.

Kullanıldığı mekanlarda olabilecek darbelere karşı darbe etkisinin yayılması adına stadyum koltuğunun 2 farklı noktadan zemine monte edilmesi gerekmektedir.

 

 

Bir Cevap Yazın

  1. Stadyum Koltuğu Çeşitleri Nelerdir? için yorumda bulun

    Stadyum Koltuğu Çeşitleri Nelerdir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Stadyum Koltuğu Çeşitleri Nelerdir? için ilk yorumu yapabilirsin.