Vintage Mutfak Modelleri

Vintage modeller hayatımızın her yerinde kullandığımız modellerdir. Genel olarak vintage modellerinde eskitme bir görüntü ön plandadır. Bu makalemizde ise vintage modelini mutfakta ele aldık. Bu tür mutfak modeli seçmek isteyen okurlarımıza yardımcı olabilmek açısından geniş çaplı bir araştırma yaptık.

Vintage Mutfak Modelleri

Vintage Mutfak Modelleri

 • İlk önce vintage mutfak türünde geniş oturma alanlarına yer ayırmanız gerekmektedir. Günün büyük bir kısmı mutfakta geçtiği için mutfakta daha rahat bir şekilde zaman geçirmek açısından geniş tutmanız gerekmektedir. Eski tarzda minderler kullanarak hoş bir görüntü elde etmiş olacaksınız.
 • Pencere bölmesinin geniş olmasına özen gösterin. Pencerenizin önüne çiçekler koyarak hoş bir görüntü ede etmiş olacaksınız. Lavabonuzu da pencerenin önüne koyarsanız manzaranın güzelliğini doyasıya tatmış olacaksınız.
 • Krem rengi en ideal vintage dolap renkleri arasında yer almaktadır. Vintage mutfak modellerinde sadelikten yana tarafınızı seçmeyin. Sadelikten uzak durmanız ve tam tersi desenli olan modeller seçmeniz gerekmektedir.
 • Beyaza olan bir düşkünlüğünüz var ise beyaz tonda bir vintage mutfak oluşturabilirsiniz. Ancak mutfağınızın ışıklandırılması fazla olmalıdır. Beyaz ışık kullanılmalıdır.
 • Lavabonuzun alt kısmına tül bir detayı koyabilirsiniz. Perdenin seçeneği olarak ise krem rengini seçebilirsiniz.
 • Sadece açık kullanacaksınız diye bir kaide yok. Koyu renkler de kullanaraktan vintage tarzı bir mutfak elde etmiş olacaksınız.
 • Vintage mutfak kullanmak istiyorsanız mutlaka olması gereken bir eşya çiçektir. Çiçeksiz bir vintage mutfak oluşturulamaz.
 • Kahve ve krem tonlarında bir vintage mutfak oluşturmak istiyorsanız ışıklandırmayı loş bir ışık seçmelisiniz. Işığınızın rengi ise sarı renkte olmalıdır. Kahve tonlarına beyaz ışık kullanmayınız.
 • Koyu renkli bir vintage mutfak modeli düşünüyorsanız mobilyaları da ona göre seçmelisiniz. Koyu renk dolaplara beyaz renk buzdolabı yerine mutfak dolabınızla uyumlu olan koyu bir renk seçebilirsiniz. Bu sayede hoş bir görüntü elde etmiş olacaksınız. Çünkü her zaman renklerin uyum içerisinde yerleştirilmesi gerekmektedir.
 • Ahşap yapıdaki tezgâhlar vintage mutfağı hoş gösteren bir detaydır. Eski bir görüntü elde edilir.

Renkli bir kişiliğe sahipseniz ve evinizin her mekânını renkli görmek istiyorsanız renkli modeller kullanaraktan vintage mutfak elde edebilirsiniz. Eskiden mutfaklarda renk seçeneği olarak yeşil ve mavi çok sıklıkla kullanılmaktaydı. Şimdi ise yerini kahve, beyaz ve siyaha bıraktı. Ancak sizde renkli bir mutfakta zaman geçirmek istiyorsanız yeşil ve mavi tonlarını kullanaraktan vintage mutfak oluşturabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

 1. Vintage Mutfak Vintage Mutfak Modelleri için yorumda bulun

  Vintage Mutfak Modelleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Vintage Mutfak Modelleri için ilk yorumu yapabilirsin.