Yatak Odası Dekorasyonu İçin Pratik Bilgiler

Yatak başlığı, tek başına hava katmaya yeter

Yatak odanıza biraz daha canlılık, romantizm, nostalji, hobi, modernizm veya sevimlilik mi katmak istiyorsunuz? Amacınız ne olursa olsun, yatak başlığı bunu tek başına yapacak güce sahip, işte örnekleri:

Ayrıca, yatak başlıklarını, arkasındaki duvar kagıdı veya tablolar, raflar, süsler ile bütünleştirebilirsiniz, yukarıdaki resimlerde örnekleri mevcut.

Yatak Odam Küçük Ne Yapabilirim?

Küçük yatak odalarını büyük göstermenin yöntemleri için bu yazımızı okuyabilirsiniz:

https://mobilyadekorasyoncu.net/kucuk-yatak-odasi-icin-tuyolar.html

Yatak Odanız, Yatak Odası Kalmalı, Romantik Olmalı

Yatak odasını, kitap okumak, çalışmak, tv izlemek vb. aktiviteler için donatmak yerine, daha rahat ve konforlu dinlenebileceğiniz, eşiniz ile daha romantik saatler yaşayabileceğiniz doğrultuda dizayn etmelisiniz. Yatak odanız, yatak odası olarak kalsın :) Romantik ve canlandırıcı kırmızıya, huzur verici gök mavisine, daha masum olan pudra pembesine, size ve eşinize özel objelere, romantik öğelere yer verin.   Daha romantik yatak odası için, yatak etrafına tüller, cibinlikler asabilir, odanın farklı yerlerini romantik mumlar ve çiçekler  ile süsleyebilirsiniz. Şeffaf nevresimler, yatağınıza romantizm getiren bir diğer alternatif.

 

Yatak Odası Perde Seçimi

Perde seçiminde birinci önemli etken, mobilya ve halı renginizdir, pek çok yazımızda renklerin uyumuna değindiğimiz için bu yazımızda esgeçiyoruz. Şunu geçmeyelim, genelde perde-yatak başı uyumu yatak odanızdaki genel bütünlüğü sağlayan en etkin kombinlerdir. İkincil ekten ise pencere boyutlarınızdır. Yere kadar inen pencerelerde uzun tüller daha ön plana çıkarken, kısa pencerelerde stor perde kullanımı daha uygun olmaktadır.

Yatak Örtüsü Seçimi

  • Yatak başlıgından sonra, yatak odamızın bir diğer nirengi noktası yatak örtüsüdür; bu küçük tercih, yatak odamıza bambaşka bir boyut kazandırabilir. Yatak örtüsü seçiminde, aşağıdaki maddeleri dikkate almanız, başarılı bir tercih yapmanızı sağlayacaktır:
  • Yatak örtünüz, en azından aytak başı, perde veya halınızın birisiyle uyum sağlamalı, ayrıksı olmamalıdır.
  • Doğru ölçüler seçilmelidir, yere kadar sarkan yatak örtüleri daha çık durur. Havada kalırsa, topal bir görüntü olacaktı.
  • Yatak örtünüz mobilya ile aynı renk olmayabilir. Hatta oda dekorasyonunuza göre, 1. maddedeki uyumu yakaladıktan sonra, mobilya renginizden ayrıksı olması daha doğru olabilir. Bu yatak odanıza biraz canlılık katacaktır.
  • Düzenleme kolaylıgı açısından saten yerine pamuklu ürünleri tercih etmenizi tavsiye ederiz.

 

Evde Başka Odanız Yok, Yeterli Yeriniz Var İse

Genç ve öğrenciler için, yatak odanız evinizde tek odanız olabilir, o zaman durum değişir. Artık yatak odasını çok amaçlı hale getirme zamanı geldi, o zaman yatağa geçmeden önce ayaklarınızı uzatıp dinlenebileceğiniz, bir yandna müzik dinleyip kitap okuyabileceğiniz koltuk + puf ikilisi düşünebilirsiniz. Konsol bir rafa televizyonunuzu yerleştirebilir, bir köşenizi çalışma masanıza ayırabilirsiniz. Bunları yaparken, mümkün mertebe kapıya yakın köşelere yapmanızda fayda var, böylece içeri girdiğinizde daha ferah ve iç acıcı bir ortamla karşılaşabilirsiniz. Diğer türlü, herşey ortada olan boğucu bir yatak odası olacaktır.

Bir Cevap Yazın

  1. Yatak Odası Dekorasyonu İçin Pratik Bilgiler için yorumda bulun

    Yatak Odası Dekorasyonu İçin Pratik Bilgiler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yatak Odası Dekorasyonu İçin Pratik Bilgiler için ilk yorumu yapabilirsin.