Yemek Masası İçin Ufak İpuçları

Keyifli ve rahat bir akşam yemeği, tüm günün yorgunluğunu ve stresini alır, günün geri kalanının da aynı şekilde keyifli geçmesini sağlar. Menü kadar, ortam da önemlidir, şimdi bu ortamı nasıl güzelleştireceğiniz ile ilgili size bir kaç ipucu vereceğiz.

Geniş bir eviniz yok ise, yemek odası yerine salonunuzun bir kısmını bu aktiviteye ayırmak için yemek masası tercih edilir. Yemek masanız, hem apayrı bir köşe olmalı, hem de dekorasyon açısından salonunuz ile uyumlu olmalıdır. Bunun için yemek masanızı, salon takımınız ile aynı seriden almanız, veya farklı kombinasyonlar ile uyumlu hale getirmeniz önem arzeder. Farklı renkte duvar boyası veya duvar kağıtları, zeminde farklı bir kaplama veya halı ile, tavanda salonunuzdan farklı armatürler ile yemek köşenizi salonunuzdan ayırabilmeniz mümkündür.

salon yemek masası

Yemek köşesini salon ile nasıl uyumlu hale getirebilirim ?

Salon takımınızdaki koltukların kumaşı ile, yemek masasındaki sandalyelerin kumaşının, koltuk ve masa ayaklarının uyumlu olması, yemek köşeniz ile salonunuz arasında bütünlük sağlar. Eğer tamamen farklı konsepte salon ve yemek mobilyalarınız var ise, masa örtüsü, halılar ile bir geçiş sağlayabilirsiniz.

Yemek Masasında Aydınlatma Nasıl Olmalıdır?

Aydınlatma lüksü önemlidir, aydınlatmanın yeterli düzeyde olduğundan emin olunuz. Ayrıca aydınlatmanın çok şiddetli olması da, yemek esnasında rahatsız edici etki yaratabilir. Aydınlatmanın masayı ortalaması gerekmektedir.

Bunun dışında, salon dekorasyonu ipuçlarında da söylediğimiz gibi, yemek köşeniz dar ise, masanın arkasına bir ayna koyarak derinlik hissini artırabilir, ortamı daha ferah hale getirebilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

  1. Mesut dedi ki:

    mobilyanın rengine ve ordaki uyuma bayıldım çok güzel vazgeçilmez renkler tercih edilmiş tam benim istediğim gibi