Yemek Odanızı Akdeniz Esintileri ile Süsleyin

Düzenli ve sağlıklı beslenme konusunda yemek odanızın dekorasyonu, siz her ne kadar fark etmeseniz de çok büyük önem taşımaktadır. Yemek odası, sabahları, öğle vakitleri ve akşamları olmak üzere, günde en az üç defada olsun ziyaret ettiğiniz bir yerdir. Bu nedenle gününüzün burada başlayıp, burada devam ettiğini ve yine burada bittiğini söylemek doğru olacaktır. Haliyle günde üç kere görmeniz, iştahınızdan tutunda, beslenme alışkanlıklarınıza ve yemek programınıza kadar etki edecektir. Bu nedenle yemek odalarında Akdeniz esintilerinden faydalanmak, hayatınıza büyük bir farklılık katacaktır.

Yemek Odanızı Akdeniz Esintileri ile Süsleyin

Akdeniz Yemek Odası Dekorasyonu  Yemek Odası İçin Akdeniz Dekorasyonu

Yemek odasının Akdeniz esintileri taşıyabilmesi adına öncelikle renk ve mobilya konusunda bir ahenk içerisinde olması gerekmektedir. Sonrasında ise bu dekorasyonu doğru bir şekilde seçilmiş aydınlatmalar takip etmeli ve hemen ardından ince aksesuarlara önem verilmelidir. Yemek odasının en çok göze çarpan mobilyasının yemek masası olduğunu unutmayarak, yemek masasının yanında kullanacağınız sandalyelerinde yemek masası ile uyum içerisinde olmasına özen göstermeniz, kusursuz bir elde etmenize neden olacaktır.

Yemek Odasında Kullanılacak Akdeniz Esintisi Renkleri

yemek odası renkleriBirçok ev hanımının ev dekorasyonu konusunda en çok zorlandığı seçimlerin başında renk seçimleri gelmektedir. Renk seçiminin evin görüntüsü, odanın görüntüsü ve istenen konsepte direkt olarak etki ettiğini söylemek mümkündür. Yemek odasında Akdeniz esintilerinin olmasını istiyorsanız, toprak, deniz, gökyüzü renkleri ve Akdeniz bitki örtüsünün renkleri üzerinde yoğunlaşmanız gerekmektedir. Öte yandan bu renklerle birlikte beyaz renginin de yine Akdeniz esintisi dekorasyonlarda tercih edildiğini belirtmek isteriz. Ege usulü mavi detaylarının, beyaz renklerinin, doğal ahşap renklerinin, renkli cam detaylarının, seramiklerin ve son olarak büyük bitki renkleri, yemek odanızda Akdeniz esintilerini dibine kadar hissetmenize neden olacaktır.

 

Akdeniz Esintileri Olan Yemek Odasında Kullanılacak Olan Aksesuarlaryemek odası aksesuarları

Akdeniz esintilerinin olduğu bir yemek odasında aksesuarların çok büyük önem taşıdığını belirtmek mümkün. Bu nedenle aksesuar seçiminde bazı detaylara dikkat etmek son derece önemli. Büyük yapraklı bitkilerin yanı sıra, palmiye figürlerini taşıyan her türlü aksesuar, Akdeniz esintilerini hissetmenize neden olacaktır. Öte yandan denizi anımsatan objeler, yemek masanızı ortalayan bir sarkıt lamba ve Akdeniz yöresine özgü taşların, Akdeniz esintilerini taşıyan bir yemek odasında bulunması gerekli olan aksesuarlar olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Yemek odanızda perde kullanmamanız ve büyük bir pencereye sahip olmanız, diğer ince ayrıntılardır. Ancak bu konuda seçim tamamıyla size kalmıştır. İsterseniz Akdeniz esintilerini yansıtacak olan perdelerden de rahatlıkla yararlanabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Yemek Odanızı Akdeniz Esintileri ile Süsleyin Yemek Odanızı Akdeniz Esintileri ile Süsleyin için yorumda bulun

    Yemek Odanızı Akdeniz Esintileri ile Süsleyin için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yemek Odanızı Akdeniz Esintileri ile Süsleyin için ilk yorumu yapabilirsin.