Eviniz İçin 5 Pencere Tasarımı

Yeni bir ev için iç tasarımı planlarken, insanlar genellikle dikkatlerini doğru mobilya, duvar boyası ve hatta eşleşen çarşafları seçmeye odaklarlar. Ancak, pencerelerin tasarımı, karar vermek için genellikle müteahhitlere bırakılmaktadır. Pencereler, ışığı veya havayı alan bir açıklıktan çok daha fazlasıdır. Mimari stili tanımlar ve evinize ayrı bir hava katar. Her eve uygun pencere tasarımı var.

Cumbalı Pencereler

Tropik bir bölgede yaşıyorsanız, bir ‘cumba’ ideal bir seçimdir. Bu büyük pencereler, çarpıcı manzaralar sunabilir ve bol miktarda doğal ışık sağlarken, aynı zamanda pencere koltukları ve depolama alanı sağlar. Yerleşik bir pencere koltuğunu alandan yararlanmak için özelleştirebileceğiniz için, cumbalı pencereler oturma odaları için en uygunudur.

Pencere Duvarları

Odanızdaki ışığı ve manzarayı en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, tavandan tabana pencere duvarlarını tercih edin. Bu tür pencereler bol hava ve güneş ile açık bir his veriyor. Pencereyi iç dekorunuza uygun hale getirmek için çeşitli süsleme işleri ve camla deneyler yapabilirsiniz. Bu tür pencereler, örneğin kumlu bir plaj veya uçsuz bucaksız su manzarası gibi güzel bir seyir noktanız olduğunda idealdir. İç mimarlar, ve geleneksel tasarımları birleştirmek için genellikle pencere duvarlarını kullanır.

Çatı Pencereleri

Evinizin önünde geniş bir manzaraya sahipseniz, bu eviniz için başka bir pencere tasarımı seçeneğidir. Bunlar genellikle evin dış unsurlarını dengelemek, cephenin belirli alanlarına dikkat çekmek ve ayrıca iç mekanlarınıza yükseklik ve ışık eklemek için kullanılır. Bu tür pencereler, duvara monte ışıklarla birleştiğinde, okuma alanı olarak kullanılabilecek ek depolama alanı ve oturma alanları da sağlar.

Pencere Tasarımı

Tavan Penceresi ve Yüksek Pencereler

Transom pencere olarak da adlandırılan dekoratörler, duvarlarda mahremiyet ve depolama alanından ödün vermeden alana doğal ışık eklemek için bu tür pencereyi tercih ederler. Bu pencereler de açılabilirse, iyi bir havalandırma kaynağı olabilir. Yaşam alanınızdan gökyüzünün veya ağaç tepelerinin manzarasını seviyorsanız yüksek pencereleri tercih edin. Bu tür pencereler çoğunlukla banyolarda ve öğleden sonraları güneş ışığından korunmak için buzlu cam kullanabileceğiniz verandalarda kullanılıyor.

Vitray Pencereler

Vitray pencereler, iç mekanlarınıza antika bir dokunuş katabilir. Renk ve karakter eklemek için vitray pencereler, gizlilikten ödün vermeden en iyi seçenek olarak kabul edilir. Bu pencereler, evinizin iç mekanlarına uyacak şekilde özelleştirilebilir. Mahremiyetten ödün vermeden doğal ışık eklemek için banyolarda da kullanılabilir.

Bir Cevap Yazın

  1. Eviniz İçin 5 Pencere Tasarımı için yorumda bulun

    Eviniz İçin 5 Pencere Tasarımı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Eviniz İçin 5 Pencere Tasarımı için ilk yorumu yapabilirsin.