Yeşil Renkle Banyolarınıza Ferahlık Gelsin!

Yorucu, uzun çalışma saatlerinin ardından kendinizi eve attığınızda rahatlamak ve günün yorgunluğunu üzerinizden atmak için duş almak günlük sizin de günlük rutinleriniz arasına girmiş olabilir. Banyolarında ağırlıklı olarak yeşil renkli mobilya ve dekorasyon malzemelerini kullananlar, çok daha estetik ve ferahlatıcı bir görünüm elde edebiliyorlar. Tazeliği, ferahlığı ve temizliği niteleyen yeşil renk ağırlıklı bir banyoda duş almak; sizin de günün yorgunluğunu bir çırpıda üzerinizden atmanıza yardımcı olacaktır. Üstelik yeşil renge bakmanın dinginleştirici ve ferahlatıcı bir etkiye sahip olduğu bilimsel çalışmalarla kanıtlanmışken…

Banyolarda yeşil renk kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı kriterler ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Tercih edeceğiniz yeşil renk tonu mutlaka açık olsun. Koyu yeşil renkler sanılanın aksine iç karartıcı olabilir. Dilerseniz hafif kapalı yeşil rengini de seçebilirsiniz ama aşırıya asla kaçmayın.
  • Bambu ağaçtan imal edilen mobilyalar yeşil renkle inanılmaz derecede uyumludur. Orman esintisini banyonuza taşıyabilmeniz de böylece mümkün olacaktır. Banyodaki raf ve dolaplar için bambu görünümlü ahşaplar tercih edilebilir.
  • Duvarı yeşile boyamaktansa karo mozaikle kaplamayı da düşünebilirsiniz. Böylece hem farklı desen ve şekilleri duvarınıza yansıtabilir, hem de daha estetik bir görüntüyü yakalayabilirsiniz. Veyahut yeşil ve beyaz renklerini bir arada kullanabilirsiniz. Araya siyah karolar serpiştirmek de yapabilecekleriniz arasında.
  • Banyoda çiçek yetiştirmek pek tercih edilen bir alışkanlık değildir ama sırf hoş gözükmesi için fazla bakım istemeyen bitkileri banyonuzda konumlandırabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Yeşil Renkle Banyolarınıza Ferahlık Gelsin! için yorumda bulun

    Yeşil Renkle Banyolarınıza Ferahlık Gelsin! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yeşil Renkle Banyolarınıza Ferahlık Gelsin! için ilk yorumu yapabilirsin.