Ahşap Mobilyalarla Mutfağınızı Güzelleştirin

Son zamanlarda şehit hayatının sıkıcılığından bunalan herkes, mutfağını yeniden tasarlarken ahşap mobilyalara daha sık yer ayırmaya başlamış durumda. Soluk ve cansız renklere sahip plastik mobilyaların aksine ahşaptan imal edilen eşyalar, mutfağınızın çok daha doğal bir görünüme kavuşmasına yardımcı olabilir. Hem şık, hem de insanı rahatlatıcı bir etkiye sahip olan ahşap mobilyalar evin hemen her odasında olduğu gibi mutfakta da pekala tercih edilebilir. Aşağıda örneklerini bulabileceğiniz ahşap mobilyalı mutfak takımları, sizi de ahşap kullanımına karşı cesaretlendirecektir.

Üstelik ahşap mobilyaların sağladığı en büyük avantajlardan biri, hemen her mutfak tipiyle uyum sağlayabiliyor olmasıdır. L şeklindeki mutfaklardan tutun, Amerikan bar tarzı mutfaklara kadar oldukça geniş bir tasarım yelpazesinde ahşap mobilyalar kullanılabilir.

Mutfaklarda doğal bir atmosfer yakalayın

Ahşap kullanmaya karar verdiyseniz, işe mutfağın en görünür yerlerini ele alarak başlayabilirsiniz: Dolaplar!

Ucuz plastikten imal edilen dolapları kaldırarak yerine cilalı ahşap malzemelerden yapılan dolap modellerini takabilirsiniz. Set üstünde de keza ahşap malzeme tercih edebilmeniz mümkündür. Seçtiğiniz ahşap modelinin mutfağa hâkim renkle uyum sağlamasına dikkat etmenizde fayda olacaktır. Eğer duvarlarda açık tonlu bir renk kullanıyorsanız, siyaha çok yakın koyuluktaki ahşap mobilyaları kullanmanız pek şık durmaz.

Çekmece, masa, tabure ve sandalyelerde de ahşap kullanarak mutfağınızın atmosferini çok daha sıcak hale getirebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken, aşağıdaki örnek mutfak tasarımlarına bakıp ilham almak.

Bir Cevap Yazın

  1. Ahşap Mobilyalarla Mutfağınızı Güzelleştirin için yorumda bulun

    Ahşap Mobilyalarla Mutfağınızı Güzelleştirin için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ahşap Mobilyalarla Mutfağınızı Güzelleştirin için ilk yorumu yapabilirsin.