Kahverengi Banyo Tasarımları

Hemen her odada olduğu gibi banyoyu da dekore ederken herkes açık renk kullanmayı tercih eder. Banyolarda daha çok beyaz renkler kullanılırken, açık mavi tonlarına da rastlayabilmek mümkündür. Peki hiç düşündünüz mü, banyoda kahverengi kullansaydınız nasıl olurdu?

Evet, kahverengi sanılanın aksine banyolarda gayet güzel kullanılabiliyor. Özellikle duvarlarda kahverengi ve beyaz renklerinden oluşan minik karolar kullanmak göze hoş gelen tasarımlar oluşturmanızı sağlayabilir. Fayans ve seramiklerde de kahverengiyi kullandıktan sonra aynı rengin açık ve koyu tonlarını da diğer banyo mobilyalarında tercih edebilirsiniz.

Duvarlarda koyu kahverengi tonu, zemindeki döşemede ise daha açık tonlarda kahverengi kullanılabilir. Beyaz lavaboyla bir araya geldiğinde etkileyici bir kombin oluşturan bu renklerle banyonuzu daha şık ve estetik hale getirebilmeniz mümkündür.

Ne tür renklerle kombin oluşturulmalı?

Kahverengi, diğer birçok rengin aksine farklı kombinasyonlara başvurabileceğiniz bir renk değildir. Örneğin siyah ve beyaz renkleriyle hemen her rengi uyumlu bir şekilde kullanabilmeniz mümkünken, kahverengi buna izin vermez. Dolayısıyla kahverenginin hâkim renk olduğu banyolarda yapılması gereken beyaz, sarı, açık veya koyu kahverengi tonlarını tercih ederek göze hoş gelen bir kombin oluşturabilmeniz mümkündür. Aksi halde gözü tırmalayan ve hiç de hoş durmayan bir banyonuz olur, ki bunu siz de istemezsiniz.

Birazdan göz atabileceğiniz fotoğraflarda kahverenginin banyolara ne kadar yakıştığını kendi gözlerinizle görebilir, hemen harekete geçerek banyonuzu elden geçirmeye başlayabilirsiniz!

Bir Cevap Yazın

  1. Kahverengi Banyo Tasarımları için yorumda bulun

    Kahverengi Banyo Tasarımları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kahverengi Banyo Tasarımları için ilk yorumu yapabilirsin.