Genç Kız Odaları İçin Tasarım Fikirleri

Çocukluk dönemini tamamlayıp yavaş yavaş kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan ve artık bir gence dönüşmeye başlayan kızların odaları da bu değişime ayak uydurmalıdır. Günümüzde genç kız odası tasarlamaya çalışan çoğu anne baba, çocuklarının artık bir genç olduğunu unutarak hareket ediyoruz. Bunu genç kız odası diye tasarlanan, ancak Barbie evi gibi duran odalara bakarak anlayabilmek mümkün. Halen daha insanı yoracak şekilde ağırlıkta pembe renk kullanılan bu odalar dekore edilirken en azından kızlarla birlikte hareket etmek, onların önerileri doğrultusunda tasarımı gerçekleştirmek akıllıca olacaktır. Böylece genç kız odası diye çocuk odası tasarlamaktan kurtulmuş olabilirsiniz.

Genç kız odalarında tıpkı kız çocukları için tasarlanan odalarda olduğu gibi yine pembe rengini kullanabilmeniz mümkün. Ancak bu renk yoğun kullanımda insanı rahatsız edici olabiliyor. Duvarlarda pembe renk kullandıysanız yatak örtüsü ve mobilyalarda beyaz renk kullanarak tonları dengeleyebilirsiniz. Dileyen ebeveynler genç kız odalarında mavi ve turkuaz gibi tonları da tercih edebilirler. Genelde “erkeklere mavi, kızlara pembe” gibi bir algı oluşsa da mavi tonları da gayet aydınlık bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

Tasarım sürecinin her aşamasında genç kızın içinde bulunmaktan huzur duyacağı bir oda tasarlamak esas amacınız olsun. Bunu yapmanın yolu da odaya yeteri kadar ışık girişini sağlamaktan geçer. Dilerseniz duvarlara çiçekli ve renkli yapışkanlar yapıştırarak da odayı daha güzel hale getirebilmeniz mümkün.

Bir Cevap Yazın

  1. Genç Kız Odaları İçin Tasarım Fikirleri için yorumda bulun

    Genç Kız Odaları İçin Tasarım Fikirleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Genç Kız Odaları İçin Tasarım Fikirleri için ilk yorumu yapabilirsin.