Avangard Mobilya Modelleri

Avangart mobilya çılgınlığıdır gidiyor. Ülkemiz insanları olarak değişikliğe her ne kadar açık bir toplum olsak da aslında özümüzü her zaman bilmişizdir. Ama her ne olursa olsun klasiklikten de vazgeçemediğimiz gerçeği ile yüz yüzeyiz.

 

 

Avangart mobilya, aslına bakıldığında hepimizin anneannelerimizin evinde görmeye alışkın olduğumuz mobilyaların günümüze uyarlanmış şeklidir. Klasiklikten çıkamayan ama bir yanı modernlik çizgisinde kalan avangart tarzı benimseyenler; farklı modelleri, ayrıntıları ve işçiliği fazla olan eski mobilyaların o heybetli ihtişamının minimize edilmiş ve modern mobilyanın hatlarının yumuşatılarak ufak detaylar eklenmiş hâlini ev dekorasyonunun tamamlanmasında ana unsur olarak tercih edenlerdir.

 

Avangart mobilyada ana iskelet başta olmak üzere kullanılan kumaşlar da dekorasyonu oluşturmada oldukça etkilidir. Lake cila, kadife ve parlak kumaşlar yanında swarovski taşların mobilyalarda kullanımı oldukça dikkat çekiyor. Klasik mobilyalarda var olan oyma ve kakmalar çok göz yorarken, avangart mobilyalardakiler daha ince geçişli çizgilere sahip olduğundan çok fazla göz yormuyor.

 

 

Avangard mobilyalar, modern mobilya tasarımlarına nazaran daha çok işçiliğe sahip olduğunda fiyatları da diğer mobilyalara göre daha yüksektir. Sadece kullanıcı olarak şu gibi ayrıntılara dikkat etmemiz gerekmektedir: Her oyma ve kakma, gerçekten el işçiliği ile yapılmamış olabilir. Bu yüzden bu konuda el işçiliği ile yapılan ürünlerin fiyatına dikkat edersek, fabrikasyon bir ürünü el işçiliği diye evimizde bulundurmamış oluruz. Fiyat değerlendirmesi yapıldığında aklınız köşesinde olması gereken bu bilgi ile standart bir görünümü el işçiliği diye satmaya çalışan üreticilerden de korunmuş oluruz.

 

Günümüzde modern mobilya gibi standart üretime sahip olan mobilyalardaki ucuzluk, kalitesizlik anlamından ziyade fabrikasyon anlamına geliyor. Sadece avangart mobilyanın şöyle bir avantajı oluyor; müşteriler mobilyalarda kullanılan kumaşa, taşlara kadar ne yan fabrikasyon neyin eş işçiliği olduğunu anlayabiliyor. Bu yüzden avangart mobilyalara verilen paraya hayıflanacak kişilerin olmaması,

kullanılan döşemelerin kalitesine, başarılı çizgilere sahip olmasına, yerleştirilen taşlara kadar kalitenin varlığını çözebilen kişilerin çoğunluk olması ile ilişkilidir.

 

Kalite ve biraz da ihtişam sevenler burada mı?

Evdeki klasik havayı modern çizgilerle günümüze taşıyan avangart mobilya çılgınlığı akımına kapılmaya var mısınız?

 

Daha fazla detay için mobesko .com.tr ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Avangard Mobilya Modelleri için yorumda bulun

    Avangard Mobilya Modelleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Avangard Mobilya Modelleri için ilk yorumu yapabilirsin.