Düğün Dekorasyonu Trendleri:

Hayatımızın aşkıyla bir ömür boyunca aynı yastığa baş koymaya niyet ettiğimizi tüm davetlilerimiz önünde itiraf ettiğimiz düğün günümüzün hayatımızın en önemli ve en özel günü olduğunu hangimiz inkar edebiliriz ki?

Düğün günümüzde hangi gelinliği ya da damatlığı giyeceğimiz bir yana dursun, ‘bu özel günü salonda mı yoksa kırlar içerisinde doğa ile iç içe mi geçireceğimiz sorusu’, düğünümüzün kusursuz geçmesi yolunda son derece önem arz ediyor.

Partnerimizle birlikte uzun tartışmaları takip eden fikir birliği sonrasında karar verdiğimiz düğün mekanı ve düğün konsepti sonrasında ise bizleri düğün dekorasyonunda hangi ayrıntılara yer vermemiz gerektiği ilgilendiriyor.

Bu yazımızda şahane bir atmosfer eşliğinde evlenmenin hayalini kuranlar adına düğün dekorasyonunda mutlaka dikkat etmeleri gereken bazı noktalara değinmek istiyoruz.

İşte, 2018 düğün dekorasyonu trendleri listemiz:

  • Metalik detaylar tüm ihtişamıyla ön plana çıkıyor

Özellikle aksesuarlarda karşımıza çıkan gümüş ve altın rengi metalik detaylar, düğününde kendini prenses gibi hissetmek isteyen bayanlara hitap ediyor.

Davetiyelerde, pastalarda, çatal-bıçak takımlarında hatta sandalye ve vazolarda bile kullanılan pembe altın ve gümüş rengi, daha çok ihtişamdan ve gösterişten keyif alanlar tarafından tercih ediliyor.

Düğünüzün davetlilerin hafızasını kazınmasını ve ne denli görkemli olduğunun yıllar sonra bile konuşulmasını diliyorsanız, düğün dekorasyonunuzda metalik detayları sıklıkla kullanabilirsiniz.

  • Ahşap obje ve aksesuarlar, nostaljik ve romantik bir atmosfer yaratıyor

Hangimiz Yeşilçam filmlerindeki ölümsüz aşklara ve 80’li yıllara özlem duymuyoruz ki? Özellikle son dönemlerde daha da alevlenen vintage ve country dekorasyonları konseptinde ahşap mobilya ve aksesuarlara evlerimizde hatta ofislerimizde bile yer vermekten kaçınmıyoruz.

Şayet doğanın kucağında, çiçeklerin ve böceklerin yani tüm evrenin eşliğinde sevgilinize ‘Evet’ demenin hayalini kuruyorsanız, dekorasyonda sıklıkla ahşap obje, mobilya ve aksesuarlar kullanabilirsiniz.

  • detaylar, düğün masalarını tam anlamıyla sarıp sarmalıyor

Son dönemlerde daha çok ev mobilya ve aksesuarlarımızda kullandığımız çember, elmas, küp, üçgen, piramit şekilli pek çok aksesuar ve obje, düğün masalarımızı sarıp sarmalıyor.

Metalik detaylarla harmanlanan geometrik aksesuarlar, daha çok düğünlerinde tercih edilirken, geometrik objelerin çarpıcılığını vurgulayan şeffaf objeler, minimalist tasarımları ile daha çok yalın şıklığı temsil ediyor.

Hem sade hem de gösterişli bir düğün dekorasyonu için şeffaf objelerle geometrik desenleri bir arada kullanabilirsiniz.

  • Dikdörtgen masalar, tarihin tozlu sayfalarına karışıyor

Davetlilerin hareket özgürlüğünü engelleyen dikdörtgen ve uzun masalar, yerini ufak ve daire şeklindeki masalara bırakarak, davetlilerin tüm geceyi daha rahat bir şekilde geçirmelerine yardımcı oluyor.

Düğün dekorasyonunuzda dikdörtgen masa kullanımından kaçınarak, davetlilerinizin sizler için ne denli önemli olduğunu onlara bir kez daha gösterebilirsiniz.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

  1. Düğün Dekorasyonu Trendleri: için yorumda bulun

    Düğün Dekorasyonu Trendleri: için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Düğün Dekorasyonu Trendleri: için ilk yorumu yapabilirsin.