Bafra satılık daire fiyatları son bir yılda ne kadar arttı?

Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Samsun’un en kalabalık üçüncü ilçesi Bafra, 142 bine yaklaşan nüfusuyla dikkat çekiyor.

Samsun’a 51 km uzaklıkta olan Bafra, zengin bir tarihi ile adından söz ettiriyor. Türkiye’nin en uzun, Bafra’nın ise en büyük akarsuyu Kızılırmak ve Kuş Cenneti bölgeyi öne çıkarıyor. Kızılırmak’ın biriktirdiği birikinti ovası üzerinde kurulan Bafra, Karadeniz Bölgesi’nin dikkat çeken ilçeleri arasında yer alıyor.

Samsun’un konutta kazandıran ilçelerinden Bafra’da yeni projeler artıyor. Samsun Belediyesi tarafından hazırlık aşamasında olan Bafra projesi ile bölgede turizmin desteklenmesi planlanıyor. Yatırım, ulaşım- altyapı projelerinin planlandığı ilçe hızla gelişmeye devam ediyor. Konut fiyatlarının yakından takip edildiği Bafra ilçesi gayrimenkul yatırımcıların ilgi odağında. Peki Bafra’da son bir yılda satılık daire fiyatları ne kadar arttı? Bafra satılık daire fiyatları ne kadar? İşte Bafra’da gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için önemli bilgiler…

Bafra satılık daire fiyatları son bir yılda ne kadar arttı?

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Bafra satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 1.48 artarken, Samsun’da yüzde 1.39 oldu. Bafra ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 1.118, Samsun’da 1.374 TL oldu.

2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda, Bafra satılık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, minimum 83 bin 828 TL, maksimum 139 bin 700 TL arasında değişiklik gösteriyor. Samsun şehrinde ise satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı ise 103 bin 48 ile 171 bin 700 TL olarak belirtiliyor.

Bafra kiralık daire fiyatları 310 TL’den başlıyor!

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Samsun’un en kalabalık üçüncü ilçesi Bafra’da kiralık daire fiyatları ortalama 100 metre kare için, 310 TL ile 516 TL arasındayken, Samsun’da ise minimum 471 TL, maksimum 785 TL olarak ölçümleniyor. Bafra’da 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kira fiyatı 413 TL iken, Samsun’da 628 TL. Bölgede kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi bir başka deyişle amortisman süresi 23 yıl iken, Samsun ilinde 18 yıl olarak hesaplanıyor.

Bafra demografik bilgileri

Karadeniz’in dikkat çeken ilçesi Bafra’da gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler, satılık daire fiyatlarının yanı sıra demografik bilgileri de yakından inceleyebilir. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Bafra’nın yaşanabilirlik, refah ve kültürel düzeyi puanlarının ortalaması alınarak hesaplanan sosyo-ekonomik durumu C+. Nüfusun çoğunluğunun 0-14 yaş aralığının oluşturduğu Bafra’da, yaşayanların yüzde 65.7’sinin medeni durumu evli. Bölgedeki eğitim durumuna baktığımızda ise ilkokul mezunlarının ağırlıkta olduğunu görüyoruz.

Bir Cevap Yazın

  1. Bafra satılık daire fiyatları son bir yılda ne kadar arttı? için yorumda bulun

    Bafra satılık daire fiyatları son bir yılda ne kadar arttı? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bafra satılık daire fiyatları son bir yılda ne kadar arttı? için ilk yorumu yapabilirsin.