Bahçe Dekorasyonu Fikirleri ve Muhteşem Süsleme Önerileri

Süsler, rüzgar pervaneleri, rüzgar çanları, ışıklar ve daha fazlası: Güzel dekoru, manzaranıza renk, doku ve hatta ses katarak yıl boyunca çekiciliği sağlar.

Bu makale, bahçenizin iyi organize edilmesini sağlamak için izleyebileceğiniz birkaç ipucunu listeler. Tüm faaliyetin kilit noktası, normalde bahçede bulunan dekoratif süs eşyaları, soğuk noktalar ve bitkiler gibi temel unsurları içerir. Tüm bu yönler tek bir alanda bir arada yaşarken, her birinin dengeli bir bölüm aldığından emin olmanız önerilir.

Su Özelliği Ekleyin

Bir ambiyans hissi yaratmanın en hızlı ve en kolay yollarından biri, bahçenize bir su özelliği eklemektir. Çeşmeler ve kuş banyoları ile dekorasyon mantıklıdır – küçük, bakımı kolay ve ortalama büyüklükteki manzaralar için ölçeklendirilmiş bu basit su özellikleri büyüleyici odak noktaları oluşturur. Bir çeşme seçerseniz, damlayan su sesinin keyfini çıkaracak ve daha fazla kuş çekeceksiniz.

bahçe dekorasyon fikirleri

Ölçeklendirmek İçin Süsleme

Ne kadar çok alanla oynamak zorunda kalırsanız, manzaranıza yerleştirebileceğiniz nesneler o kadar büyük olur. İyi haber şu ki, rüzgar pervaneleri gibi daha büyük ürünler daha boyutlarda geliyor; örneğin, güverte parmaklıklarına takmak için kelepçeli daha kısa versiyonlar, dış mekan yaşam alanınız sınırlı olduğunda bile kinetik sanat eserlerinin keyfini çıkarmanızı sağlar.

Farklı Bitkiler Tercih Edin

Katmanlı bir görünüm yaratabilmek için farklı boyutlarda nesneler veya bitkiler seçin. Dış mekan dekorunu patlatmanın en iyi yollarından biri, en büyük parçayı arkaya, ortadaki olanı biraz önüne veya yanına yerleştirmektir. En öğeyi kaybolmayacağı ön plana yerleştirin. Ayrıca öğeleri yan yana da yerleştirebilirsiniz: Size en çok neyin hitap ettiğini görmek için görünümle oynayın!

Bir Dokunuş Ekleme

Bir bahçe dekorasyonuyla ilgili en iyi şeylerden biri? Eğlence! İster nötr tonlarda ister fantezi renklerde olsun, tuhaf sanat eserleri mekanınıza kişilik katar ve yüzünüze bir gülümseme katar. Dışarı çıkmanıza gerek yok – hayali bir parça bile fark yaratacaktır.

Tarihi Aksesuarlar

Bahçenizi dekore ederken, eski iç mimarın hilesini aklınızda bulundurun: eski tarihi eşyalar göze daha çekici görünür.

Duvarınız Mı Var? Sanat Ekleyin

Dış mekan dekorunun bitkilerin yetiştiği alanlarla sınırlı olması gerekmez. Bir duvarınız veya mahremiyet için bir çitiniz varsa, süsleyin! Tabandaki güzel bitkiler ve göze çarpan bir konumda asılı dış mekan sanatı ile sıkıcı bir duvar çarpıcı bir odak noktasına dönüşüyor. En sevdiğiniz bahçe dekorasyonu ipucunuz nedir? Yorumlarda paylaştığınızdan emin olun.

Bir Cevap Yazın

  1. Bahçe Dekorasyonu Fikirleri ve Muhteşem Süsleme Önerileri için yorumda bulun

    Bahçe Dekorasyonu Fikirleri ve Muhteşem Süsleme Önerileri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bahçe Dekorasyonu Fikirleri ve Muhteşem Süsleme Önerileri için ilk yorumu yapabilirsin.