Banyo Fayansı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Fayanslar, özellikle mutfak, banyo ve wc gibi ıslak hacimler olmak üzere, yaşam alanlarımızın vazgeçilmez yapı elemanlarıdır. Peki fayans seçerken nelere dikkat edilmelidir? İşte banyonuz için uygun fayansı seçmenize katkı sağlayacak bir kaç ipucu :

 

  • RT ve CAL kodları : Bunlar Renk Tonu (RAL) ve Calibre kodlarıdır. Alacğaınız kutulardaki bu 2 kodun aynı olmasına dikkat ediniz, aksi takdirde farklı tonlarda veya birbirini tamamlamayan kaplamalarınız olacaktır.
  • Aldığınız ürünleri mutlaka yedekli alınız, bir kaç parça değişime ihtiyaç duyduğunuzda aynı kodlarda bulmanız zor olabilir.
  • Islak hacimlerde, kir tutmaması ve kolay temizlenebilmesi için pütür değil düz yüzeyli, kaymayı önlemesi için de kaygan olmayan yüzeyler tercih edilmelidir. Parlak sırlı yüzeyli malzemeler idealdir.
  • Derz takıntınız var ise, derzleri daha rahat tutturmak için  küçük ebatlı fayanslar tercih ediniz. Bu geniş evlerinizde fire oranını da düşürecektir.
  • Feng Shui meraklısıysanız, size önerimiz turkuaz, açık yeşil gibi su renkleri ve de çok fazla desenli olmayan sade türler.
  • Fayanslar çok fazla bakteri barındıracak yapı elemanlarıdır, o nedenle kalitesiz fayanslardan kaçınmanızı önemle tavsiye ederiz.

Islak hacimlerinizde biraz farklılık mı yaratmak istiyorsunuz, o zaman yenilikçi fayans önerileri için : https://www.homify.com.tr/yeni_fikirler/11958/goeruelmemis-banyo-ve-mutfak-fayanslari

 

Bir Cevap Yazın

  1. Banyo Fayansı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? için yorumda bulun

    Banyo Fayansı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Banyo Fayansı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? için ilk yorumu yapabilirsin.