Banyo Zemin Tercihi

Banyonuz belki de evinizin en çok kullanılan bölümlerinden birisidir. Özellikle sık sık misafir ağırlıyorsanız, kalabalıksanız banyonuz yüksek derecede ilgi çekecektir. İnsanlar oturma odanızdayken kalabalık mekandan çıkıp banyoya girdiğinde mutlaka etrafındaki malzemeler kişinin ilgisini çekecektir. Bu nedenle banyoya güzel ve göze hoş gelen bir dekorasyon yapmak önemlidir.

 

Banyoya dekorasyon yaparken en önemli noktalardan birisi de zemindir. Zemin için dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise yerin duvarla uyumlu olmasıdır. Yani zemin ve duvarlar tam bir uyum içinde olup kişinin göz zevkini bozmamalıdır. Dekorasyon yapılırken bu kurala göre renk ve desenler seçilmelidir. Zemin için bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise yerin ıslak olabilme ihtimalidir. Bu ihtimale karşı mutlaka uygun zemin seçilmelidir. Aksi halde aldığınız ürün hem kısa bir sürede kötü bir hal alarak göz zevkini bozar hem de malzemeye verdiğiniz ücretten zarar etmiş olursunuz.

 

Banyo zemininde beyaz ve siyah renkler kullanılabileceği gibi ortamla uygun olan çeşitli rengarenk renklerde kullanılabilir. Canlı renkler doğru kullanıldığında muhteşem bir ortam yaratılabilinir.

 

banyo zemin modelleri 1

 

Bu banyo zemin modelinde gördüğünüz gibi çeşitli renkler kullanılarak ortamda canlılık sağlanmış. Fakat canlılık çok üst seviyeye taşınmayarak beyaz renkle birlikte modernlik de sağlanmış. Özellikle turuncu rengin fazla kullanılmadan aralara azar azar serpiştirilmesi canlılığın abartılmamasına imkan sağlamış.

 

banyo zemin modelleri 2

 

Banyoda kırmızı renk ile canlılık sağlanıp banyo zemin modelinde siyah renk kullanılarak cıvık bir ortam oluşmasının önüne geçilmiş.

Bir Cevap Yazın

  1. Banyo Zemin Tercihi için yorumda bulun

    Banyo Zemin Tercihi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Banyo Zemin Tercihi için ilk yorumu yapabilirsin.