Başarılı Bir Küçük Mutfak Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Bugün sizlere küçük fikirlerini bir araya getirdik. En yaygın küçük mutfak şikayetleri dağınıklık, tezgah boşluğunun olmaması ve karanlık bir mutfaktır. İşte başarılı bir küçük fikirleri;

Katlanabilir Mobilyalarla Daha Fazla Alan Açın

Özgürlüğünüze izin vermek için katlanabilir mobilyalar seçin. Uzatılabilir masa çeşitleri büyük kolaylık sağlar. Daha sonra ihtiyaç duyulduğunda yemek saatleri için oldukça büyük bir yemek masası oluşturacak şekilde genişler. Masa, evden çalışmak için değerli bir masa alanı bile sağlayabilir. Katlanabilir mobilyaların doğası gereği, alan bir masa ihtiyacından ödün vermez, alanı tam potansiyele kullanmak oldukça verimli bir yoludur.

Köşelerde Yaratıcı Olun

Küçük bir mutfak hala en temel yemek hazırlama ve servis işlemlerini bile karşılamalıdır – bu da çok sayıda ‘malzeme’ gerektirir. Yani, tasarım çözümlerinin bilgisine sahip olarak mevcut her alanı kullanmanın anahtarıdır. Alanı uzatmak için birimlerin fiziksel olarak mümkün olduğu kadar yüksek olduğundan emin olun. Sihirli köşelerden en iyi şekilde yararlanın ve diğer akıllı mekanizmalar da her milimetrelik alanın kullanılmasına yardımcı olur – örneğin bu dolap altı cam raflar. Dolapların altına bardak asmak, yalnızca gereksiz olan alanı kullanmakla kalmaz, daha da önemlisi dolapların içindeki saklama alanını serbest bırakır.

Ayrıntılara Dikkat Edin

Küçük alanınızı daha kullanışlı hale getirmek için yeni bir mutfak tasarlıyorsanız, daha ince ayrıntıları gözden kaçırmayın. Küçük bir mutfak tasarlarken malzeme kullanımı gibi küçük ayrıntılar çok önemlidir. Daha açık ahşap kaplamalar ve boya renkleri, mutfağınızın algılanan alanını genişletmek için iyi göstermektedir.

küçük mutfak dekorasyon

Alanı Camla Açın

İster yeni bir mutfak planlayın ister mevcut dolapları yenileyin, cam küçük bir alanı geliştirmek için anahtar bir malzemedir. Tabandan tavana dolaplara karar verirseniz, bunlar yalnızca cam kapılı vitrinlerle donatılmalıdır. Bu, opak dolapların daha küçük bir mutfakta olmayacağı şekilde alanı açacaktır.

Canlı Bir Renk Şeması Seçin

Nötr bir renk düzeni seçerek küçük bir mutfağın hafif ve havadar olmasını sağlayın. Ancak nötr, sadece bej veya krem ​​anlamına gelmez. Beyaz desenli fayansları ve tezgahları mavimsi mutfak dolapları ile eşleştirerek, ışığı etrafa yansıtacak ve mutfağı ferah hissettirecek net bir mutfak rengi düzeni oluşturun.

Mutfak Dolaplarını Duvarlara Uyacak Şekilde Boyayın

Dolapları duvarlarla aynı renge boyayarak küçük bir mutfakta daha fazla alan yanılsaması yaratın. Bu, beyaz veya gri renk şemasıyla gerçekten çalışır ve ünitelerin mutfak duvarlarına karıştığı aydınlık ve havadar bir alan yaratır. Bu mutfakta her bir yedek alan depolama ile doludur, ancak tek tip beyaz boya yapılması, alanın temiz ve ferah görünmesini sağlar.

Bir Cevap Yazın

  1. Başarılı Bir Küçük Mutfak Dekorasyonu Nasıl Olmalı? için yorumda bulun

    Başarılı Bir Küçük Mutfak Dekorasyonu Nasıl Olmalı? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Başarılı Bir Küçük Mutfak Dekorasyonu Nasıl Olmalı? için ilk yorumu yapabilirsin.