Boho Tarzı Yatak Odası Dekorasyonu

Aslen Fransızca olan “bohem” kelimesini daha önce de mutlaka duymuşsunuzdur. Salaş ve dağınık gözüken nesnelerin kendi içinde yakaladığı uyumu simgelemek için kullanılan bohem çoğu zaman “boho” şeklinde de kısaltılabiliyor. Birazdan göreceğiniz fotoğraflarda boho tarzı yatak odası dekorasyon yapmak isteyenlere ilham kaynağı olabilecek tasarımlara ulaşabileceksiniz. Özellikle yeni evli çiftler arasında hayli revaç bulan boho tarzında dekore edilen yatak odaları, kendi güzellikleri ve evrensellikleriyle dikkat çekiyor. Bugüne kadar tercih edilen çoğu yatak odası tasarımı akımı arasından özgünlüğüyle sıyrılıyor olması da cabası.

Eğer kişiliğinizi betimlerken “özgür” kelimesini sıklıkla kullanıyorsanız, yatak odası başta olmak üzere evinizin diğer tüm odalarını da boho tarzında dekore etmeniz isabetli olacaktır. Ortaçağ’da Fransa’da yaşayan çingeneleri tanımlamak için de kullanılan bu kelime, günümüzde bir tasarım akımı haline gelmiş bulunuyor.

Rahat ve ferah bir atmosfer

Boho oda tasarımları oldukça sakin ve dinginleştirici bir atmosfere sahiptir. Yatak odasının en büyük ve göze çarpan eşyası büyük, yumuşak yataktır. Retro tasarım çizgisini taşıyan mobilyalar da boho tasarımda sıklıkla tercih edilir. Doğrudan şilte yatak veya geleneksel olarak baza kullanmayı tercih edebilirsiniz. Ancak boho tasarımlarda ayırt edici nokta, lükse hiçbir şekilde kaçmamaktan geçiyor. Sadece ihtiyacınız olan eşyalar, rahat ve şık bir şekilde yatak odasında sergilenmeli.

Birbiriyle uyumsuz zıt renkler ve canlı tonlar da boho tasarımların olmazsa olmazları arasında yer alıyor.

Bir Cevap Yazın

  1. Boho Tarzı Yatak Odası Dekorasyonu için yorumda bulun

    Boho Tarzı Yatak Odası Dekorasyonu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Boho Tarzı Yatak Odası Dekorasyonu için ilk yorumu yapabilirsin.