Sıradışı Merdiven Tasarımları

“Ağır ağır çıkacaksın bu merdivenleri” gibi çok sayıda dizeye konu edilen merdivenler, dubleks ve tripleks evlerin şıklığını tamamlayan en önemli dekorasyon öğeleri arasında yer alıyor. Çoğu zaman yeteri kadar özen gösterilmeyen ve üzerinde pek de durulmayan merdivenlerin ne kadar şık tasarlanabileceğini görünce siz de çok şaşıracaksınız. Daha çok modern tasarım çizgisine sahip evlerde kullanılan bu tasarımları, iki katı birbirine bağlarken göz zevkine hizmet etmeyi de başarabiliyor.

İlham kaynağınız olacak göz alıcı tasarımlar

Birbirinden farklı tasarım ve malzemeden imal edilebilen merdivenler kimi zaman beton, kimi zaman mermer, kimi zaman da ahşaptan yapılıyor. Eğer siz de evinizi şık bir merdivenle değerli kılmak istiyor, bunun için de bir ilham kaynağı arıyorsanız, aşağıda sizin için derlediğimiz fotoğraflara mutlaka göz atın. Minimalist, modern ve spiral tasarım çizgilerini taşıyan bu merdivenlerden gözünüze kestirdiğiniz herhangi birini doğrudan evinizde de kullanabilmeniz mümkün.

Modern tasarım çizgisini evinize taşımaya ne dersiniz?

Aşağıda yer alan fotoğraflardan da görebileceğiniz üzere modern tasarım çizgisine sahip merdivenler, ne kadar uzun olursa o kadar şık ve tamamlayıcı oluyor. Bazen minik aydınlatma seçenekleri de merdivenlerde tercih edilebiliyor. Trabzan ve basamaklarda kullanılan küçük ampüller sayesinde geceleri merdiven çıkmak artık sorun teşkil etmiyor. Basamakların üzerine sereceğiniz mat ve kaymaz bir malzeme, muhtemel kazaların önüne geçmenizi de sağlayacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Sıradışı Merdiven Tasarımları için yorumda bulun

    Sıradışı Merdiven Tasarımları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sıradışı Merdiven Tasarımları için ilk yorumu yapabilirsin.