Yeni Trend: Gotik Ev Dekorasyonu

Tarihi eserleri seviyor ve tarihe özel bir ilgi duyuyorsanız, karanlık ortamlarda geçen bilgisayar oyunlarıyla vakit geçirmekten zevk alıyorsanız, bu yazıyı sonuna kadar okumaya devam edin! Mutlaka hoşunuza gidecek birbirinden güzel 10 gotik tasarımlı ev dekorasyonunu sizler için derledik. Eski şatolarda, fantezi filmlerinde ve oyunlarda geçen gotik ortamların birebir aynısını kendi evinizde hayata geçirebilmeniz mümkün. Bunun için tek yapmanız gereken, salonun duvarları ve zemininden başlayarak tüm mobilyalarda gotik tasarım çizgisini takip etmek olmalı.

Son dönemde hayli revaç bulan ve yeni trend haline gelen gotik tasarım, genelde yüksek tavanlı evlerde tercih ediliyor. Dikey eksende uzayan koyu renkli mobilyalar, siyah renkli dekorasyon öğeleri ve hayal gücünün sınırlarını zorlayan altın ve gümüş renkli detaylar da gotik tasarımlı dekorasyonlarda karşımıza çıkıyor. Nötr renkli soluk bazı tonları da gotik dekorasyonlarda tercih edebilmeniz mümkün.

Gotik tasarımda ne tür renkler kullanılmalı?

Zeminlerde ahşap veya laminat kullanmak yerine direkt mermer kullanabilirsiniz. Daha çok eski tarzı anımsatan satranç tahtası gibi zeminler de tercihleriniz arasında yer almalı.

Duvarlarda ise ister tek renk, isterseniz de çiçek desenlerinden oluşan duvar kağıtlarını uygulayabilmeniz mümkün. Siyah, kırmızı, kahverengi ve koyu gri renklerden oluşan duvarlar gotik bir tasarımın olmazsa olmazları arasında yer alır. Pencere kenarlarında ve kapı eşiklerinde tipik gotik tasarım öğelerine yer vermeyi sakın ola ihmal etmeyin!

Bir Cevap Yazın

  1. Yeni Trend: Gotik Ev Dekorasyonu için yorumda bulun

    Yeni Trend: Gotik Ev Dekorasyonu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yeni Trend: Gotik Ev Dekorasyonu için ilk yorumu yapabilirsin.