Cafe Açmayı Düşünenlere Özel Cafe Dekorasyon Önerileri

Hangimiz modern ve özenle dekore edilmiş cafelerde zaman geçirmekten hoşlanmıyoruz ki? Bazen arkadaşlarımızla laflamak, bazen de ailemizle ve sevdiklerimizle bir şeyler içmek ya da atıştırmak için uğradığımız cafelerin sadece lezzetli yiyecek ve içecekler sunması ile yetinmiyor; aynı zamanda sıklıkla uğradığımız bu adreslerin iç açıcı, ferah ve kendimizi rahat hissedebileceğimiz bir atmosfere sahip olmasını da istiyoruz.

Şayet sizler de bir cafe işletmeyi düşünüyorsanız; müşterilerinizin beklentilerinin de sizin beklentilerinizden pek de farklı olmayacağını unutmamalı; kendi işletmenizi dekore ederken bazı noktaları göz önünde bulundurmalısınız.

Bu yazımızda yakın bir zamanda cafe açmayı düşünenler için müşterilerinizin kendilerini daha mutlu ve keyifli hissetmelerine yardımcı olacak, bu sayede her daim tıklım tıklım dolu olan bir cafe işletebilmenize katkıda bulunacak, cafe dekorasyonuna dair birtakım püf noktalara değinmek istiyoruz.

İşte; cafe açmayı düşünenlere özel cafe dekorasyon önerileri listemiz:

  • Müşteri kitlenizi iyi belirleyin

Her işte başarılı olabilmenin asıl sırrının müşteri kitlesini iyice belirlemek olduğunu hemen hemen hepimiz gayet iyi biliyoruz. Bu yüzden cafe dekorasyonunda da öncelikle potansiyel müşteri kitlenizi belirlemeli, ardından cafenizi dekore etmeye başlamalısınız.

Örneğin; yalnızca gençlerin takılacağı bir cafe açmayı planlıyorsanız; dekorasyon ve mobilya seçimlerinizde daha canlı renklere yer verebilir; pembe, turuncu gibi şirin ve iç açıcı renklere sahip mobilya ve aksesuarlar ile gençlerin dikkatini çekmeyi başarabilirsiniz.

Şayet yaş sınırı olmaksızın herkesi ağırlayabileceğiniz bir cafe açmayı düşünüyorsanız; Yeşilçam fotoğraf baskılarının yer aldığı masa ve aksesuar seçiminde bulunabilir; mobilyalarınızda daha çok retro ve ahşap tasarımlara yer verebilirsiniz.

  • Cafenizde kullandığınız mobilyaların konforlu olmasına özen gösterin

Özellikle yaz aylarında bahçesi bulunan cafelerde puf gördüğümüzde arkadaşlarımızla puf kapma yarışına girdiğimizi göz önüne alacak olursak; ne kadar rahatımıza düşkün bir millet olduğumuzu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bu yüzden de cafenize mobilya seçerken, biraz da olsa paraya kıymalı; rahat, ergonomik, müşterilerinizin rahatsızlık duyduğu için bir an önce çaylarını içerek kaçmak istemeyecekleri konforda mobilyalar seçmelisiniz.

  • Cafenizde özel alanlar oluşturun

Özellikle herhangi bir yaş gurubuna hitap etmeyen bir cafe dekore etmeyi düşünüyorsanız; cafenizde özel birkaç alan oluşturarak, tabiri caizse bir taşla birden çok kuş vurabilirsiniz.

Gençlere ya da ailelere tahsis etmek adına döşediğiniz özel alanlar sayesinde farklı yaş gruplarının ziyaret ettiği bir cafe olmayı başarabilirsiniz.

  • Duvarlarınızda ilginç aksesuarlara yer verin

 

Diğer cafelerden daha farklı bir imaj çizmek adına mutlaka duvarlarınızdaki tablo ve duvar süsü seçimlerinizde de özenle hareket etmeniz ve farkınızı ortaya koymanız gerekiyor.

Duvarlarınızda bazen sıra dışı bazen de eğlenceli tablolar kullanarak; müşterilerinizin beğenisini kazanabilirsiniz.

Şimdiden bol şanslar diliyoruz…

 

 

 

Bir Cevap Yazın

  1. Cafe Açmayı Düşünenlere Özel Cafe Dekorasyon Önerileri için yorumda bulun

    Cafe Açmayı Düşünenlere Özel Cafe Dekorasyon Önerileri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Cafe Açmayı Düşünenlere Özel Cafe Dekorasyon Önerileri için ilk yorumu yapabilirsin.