Ofis Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzün neredeyse en az 8-10 saatini geçirdiğimiz ofislerimizde günlük iş rutinin tam anlamıyla bir işkenceye dönüşmesini engelleme yolunda ofis dekorasyonunun oldukça önemli olduğunu biliyor muydunuz?

Eski ve modası geçmiş koltuklar ve sandalyeler ile döşenmiş, güneş ışığı görmeyen, iyi bir aydınlatma sistemine sahip olmayan ofislerimizde maalesef ki günlük iş akışı tam anlamıyla istediğimiz gibi gitmiyor.

Bu durum hem bizim hem de ofisimizde bizimle birlikte çalışan personellerimizin ya da iş arkadaşlarımızın veriminin düşmesi anlamına geliyor.

Bu yazımızda kısaca ofis dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken birtakım noktalara değinmek istiyoruz:

İşte ofis dekorasyonuna dair bilmeniz gerekenler:

  • Duvarlarınızda ve aksesuarlarınızda kırmızı ve turuncu renk kullanmaktan mümkün olduğunca kaçının!

Renklerin psikolojimiz üzerinde oldukça etkili olduğunu hangimiz inkar edebiliriz ki?

Şayet; gün boyunca odaklanma sorunu yaşamamak istiyor ve uykunuzun gelmesini engellemeyi düşünüyorsanız; mutlaka ofisinizde turuncu renk kullanmaktan uzak durmanız gerekiyor.

Aynı şekilde kırmızı renk; saldırganlığı ve kavgayı temsil ettiğinden daha huzurlu bir gün geçirmek adına kırmızı renge de ofis dekorasyonunuzda mümkün olduğunca yer vermemelisiniz!

  • Aydınlatmada mutlaka gözü yormayan gün ışığı ampullerini tercih edin

Artık bilgisayar kullanılmayan ofislerin kalmadığını göz önünde bulunduracak olursak; uzun saatler boyunca devam eden çalışma saatleri içerisinde bilgisayara bakarken gözlerinizin yorulmaması için mutlaka gözlerinizi yormayan gün ışığı ampullerinin yer aldığı bir aydınlatma sistemi tercihinde bulunmanız gerekiyor.

Aynı şekilde sarı ya da renkli ışık tercihi; kişinin dikkatini dağıtabileceğinden hiçbir şekilde renkli ampul seçiminde bulunmamalısınız.

  • Rahat çalışma koltuğu ve konforlu kanepeler ile ofisinizi dekore edin!

Saatler boyunca üzerinde oturacağınız koltuğunuzun rahatsız olması, belinizi iyi bir şekilde kavramaması ve uygun yükseklikte olmaması; iş hayatından soğumanıza bile neden olabilir.

Aynı şekilde dinlenme saatlerinde birkaç dakikalığına da olsun mola vermek için kullanabileceğiniz kanepelerinizin rahatsız olması da sizi çileden çıkarabilir.

Bu yüzden mobilya seçiminde son derece dikkatli davranmalı, ergonomik ve konforlu koltuk ve kanepeler ile hem rahatınızı hem de fiziksel sağlığınızı garantilemelisiniz.

  • Çalışma masanızı mümkün olduğunca gün ışığına yakın bir yerde konumlandırın!

Gün içerisinde karanlık bir ortamda çalışmanın verdiği ruhsal sıkıntıdan kurtulmak, gündüz vaktinde ışık kullanmamak için çalışma masanızı da mümkün mertebe gün ışığına yakın bir yerde konumlandırmalısınız.

Aksi halde içinizdeki çalışma isteğinin daha günün ilk saatlerinde bile kaybolmasına neden olabilirsiniz.

Yukarıda değindiğimiz noktalara dikkat ettiğiniz takdirde ofisinizi daha çok sevebilir; iş hayatınızda istediğiniz başarıyı elde edebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Ofis Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler için yorumda bulun

    Ofis Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ofis Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler için ilk yorumu yapabilirsin.