Mutfakta İşleri Kolaylaştıracak Dekorasyon Fikirleri

Özellikle bayanların günlerinin büyük bir bölümünü seve seve içinde geçirdikleri mutfak; ev dekorasyonunda son derece özen gösterilmesi gereken, doğru ve özenle dekore edildiği takdirde bayanlara mutluluk aşılayan bir oda olma özelliği taşıyor.

Annelerimizin sabah kahvaltılarını ve akşam yemeklerini sevgiyle hazırladığı mutfaklarımız; şık ve estetik objelerle donatıldığında adeta sıcak bir aile ortamında keyifli ve eşsiz akşam yemekleri eşliğinde kendimizi daha huzurlu hissetmemizi sağlıyor.

Bu yazımızda annelerimizin mutfakta işlerini kolaylaştıracak, birbirinden ilginç kendin yap fikirlerine yer vermek istiyoruz.

Kendi ellerinizle hazırladığınız bu önerilerimiz ile hem annelerinizi şaşırtabilir hem de manevi değeri oldukça yüksek olan dekoratif aksesuarlar sayesinde onların iş yükünü hafifletebilirsiniz.

İşte, mutfakta işleri kolaylaştıracak dekorasyon fikirleri listemiz:

  • Mandal askılıklar

Mutfak kapısının üzerine monte edebileceğiniz mandal askılıklar ile annenizin gün içerisinde sık sık kullandığı mutfak bezlerini tek bir yerde toplamasını sağlayabilirsiniz.

Bu sayede mutfak bezlerinin sürekli olarak tezgah üzerinde durmasının verdiği karışık görüntüye de bir son verebilirsiniz.

Üstelik bu mandal askılıklara mutfak bezlerinin yanı sıra mutfak önlüklerini de asabilirsiniz.

  • Şık ve sevimli duvar rafları

Salonlarımızda ya da çalışma odalarımızda sıklıkla kullandığımız duvar raflarını neden mutfaklarımızda da kullanmayalım ki?

Mutfak duvarlarına monte ettiğimiz ve kendi ellerimizle hazırladığımız duvar raflarını birbirinden şirin mutfak süsleri ile süsleyebileceğimiz gibi bu raflara mutfak dolaplarımızın almadığı araç-gereçlerimizi de koyabiliriz.

Hayat kurtarıcı bu ayrıntı sayesinde dolapta yer bulamama sıkıntımızı bir çözüme kavuşturabiliriz.

Eskimeye yüz tutmuş, bir süredir kullanmadığımız, eski mutfak geleneklerimizde yer bulan eleklerden bile şık ve sevimli bir raf hazırlayabilir; mutfağımıza şahane bir duvar aksesuarı kazandırabiliriz.

  • Kupalardan duvar süsü

Çayı ve kahveyi kupasız asla içmem, diyenlerdenseniz; kupa biriktirmek sizin için bir hobiye dönüştüyse hepsi birbirinden güzel ve şirin olan kupalarınızdan hem duvar süsü olarak yararlanabilir hem de kupalarınızın dolaplarda fazladan yer kaplamasının önüne geçebilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken tek şey ise kupalarınıza özel bir duvar rafı hazırlamak!

  • Tezgah duvarlarınızı stickerler ile süsleyin!

 

Tezgah duvarınızın renkli ve daha canlı görünmesini sağlamak için illa da fayansları kırdırıp, yeni fayanslar döşetmenize gerek yok!

Tezgah fayanslarını birbirinden eğlenceli ve renkli stickerler ile süsleyerek; hayalinizdeki cıvıl cıvıl mutfağa kavuşabilirsiniz.

Üstelik oldukça düşük bir maliyetle mutfağınızda sevimli mi sevimli bir görünüm elde edebilirsiniz.

  • Çöp poşetlerini kendi kutusunda saklayın!

Dekoratif poşet kutusu yaparak, hem poşetlerinizi saklayabileceğiniz hem de mutfak aksesuarı olarak kullanabileceğiniz harika bir aksesuar ortaya koyabilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

  1. Mutfakta İşleri Kolaylaştıracak Dekorasyon Fikirleri için yorumda bulun

    Mutfakta İşleri Kolaylaştıracak Dekorasyon Fikirleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Mutfakta İşleri Kolaylaştıracak Dekorasyon Fikirleri için ilk yorumu yapabilirsin.