Cafe Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

Özellikle cafeler için dekorasyon çok önemlidir. Mekana uygun ve işin durumuna göre yapılan bir dekorasyon ortama istenilen havayı katacaktır. Müşteriler için de girilen cafenin olumlu bir enerji taşıması çok önemlidir. Eğer müşteri cafenizi beğenirse artık cafenizin devamlı bir müşterisi olabilir. Tabii ki cafe dekorasyonu için de birçok unsur göz önünde  bulundurulmalıdır. Bu nedenle cafe dekorasyonları diğer mekanların dekorasyonlarına göre biraz daha zordur diyebiliriz. Cafe dekore edilirken işin durumu, işin neyle alakalı olduğu, cafenin tek katlı mı yoksa çok katlı mı oluşu, cafenin bahçesinin olup olmadığı gibi durumlar önemli yer tutar.

 

Cafe Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

 

Eğer cafenize hafif müzik dinlemek için ya da arkadaşlarla sohbet yapmak için müşteriler gelecekse cafe dekorasyonunda abartılıya kaçmamalı, sadelik tercih edilmemelidir. Ayrıca bu gibi ortamlarda aydınlatma iyi ayarlanmalıdır. Canlı, yüksek seste müzik dinlenebilen enerjinin yüksek olduğu cafelerde sadelikten kaçınılıp canlı renklere yer verilmeli ve ışık miktarı yüksek olmalı. Tam tersi mekanlarda ise loş ışık doğru tercih olacaktır. Eğer cafeniz bahçeliyse iki farklı dekorasyon yapın: İçerisi ile dışarısı farklı olursa müşterileriniz için alternatif bir mekan oluşturmuş olursunuz.

 

resim1

 

Gayet sade ve hoş bir cafe dekorasyon örneği. Canlılığın az olduğu mekanlarda kullanılabilinir.

 

cafe dekorasyon örneği 2

 

Canlılığın arttırıldığı bir cafe dekorasyon örneği. Yemek yemek ve küçük eğlenceler için kullanılabilinir.

 

cafe dekorasyon örneği 3

Bir Cevap Yazın

  1. Mesut dedi ki:

    kullanılan herşey çok güzel olmuş yanı tamda bu dnilecek çalışma olmuş herşey çok sıcak görünüyo koltuklar renk uyumu ahşap görünüm emeklerinize sağlık