Cam Balkon Modelleri Nelerdir?

Cam modelleri, ev veya iş yerlerinde balkonların daha konforlu alanlara dönüştürülmesini sağlayan oldukça kaliteli seçeneklerden bir tanesidir. Balkonlarınızın ciddi manada değişmesini ve kullanışlı olmasını sağlayan cam balkonların birbirinden değerli seçenekleri vardır. Balkonunuzun yapısına ve kişisel tercihlerinize göre şekillendirilen cam balkonların hangi modellerini kullanabileceğinize daha yakından bir göz atalım!

Katlanır Cam Modelleri

Katlanır cam balkon sistemleri, her bir parçanın sağa sola kaydırılabildiği ve talebe göre katlanabilme özelliği sayesinde balkonun tekrar açık forma dönüştürülebildiği sistemlerdir. Hem açık hem de kapalı mekân olarak kullanılmak istenen balkonlar için harika bir seçenek olan katlanır seçeneklerin en çok kullanılan cam balkon seçenekleri arasında olduğunu ifade etmek gerekir. Katlanan camların düşmesi veya birbirine çarpmaması adına özel önlemler alınırken camları eski hallerine dönmemeleri için fren parçası kullanılır.

Sürgülü Cam Balkon Modelleri

Sürgülü cam balkon sistemleri, camların sağa veya sola bir perde gibi sürülmesi ile kullanılabilen seçeneklerdir. Cam balkonların talebe uygun bir şekilde dizayn edilmesini sağlayan sürgülü seçeneğin açık mekâna olanak sağladığı bilinse de camların bir yerde toplanıyor olması o kısmın kapalı kalmasına neden olur. Bunun yanı sıra sürgü sisteminin yanlış kullanım nedeni ile daha çabuk deforme olabileceği açıktır.

Sabit Cam Balkon Modelleri

Sabit cam balkon sistemleri geçmişte çok kullanılan seçeneklerden bir tanesi olsa da son zamanlarda kullanımından vazgeçilmiştir. Cam balkonların bütün özelliklerine sahip olsalar da sadece küçük pencerelerin açılıp kapanabildiği yapılardır. Bir odadan farksız olan bu seçeneklerin son dönemde gelişen sürgülü ve katlanır cam balkon sistemlerine nazaran daha az tercih edildiği bilinir.

Hangi Sistemi Kullanmalısınız?

Cam balkon sistemleri dendiğinde akla gelen çok özel seçenekler olsa da hangisinin tercih edileceğinde balkon yapısı ve kişilerin tercihi belirleyici olur. Çok yoğun kullanılacak olan ve sürekli açılıp kapatılacak balkonlar için katlanır cam balkon daha avantajlı ve kullanışlıdır. Diğer durumlarda sürgülü cam balkon sistemleri tercih edilebilir. Ancak seçim yine kişisel tercihlere göre farklılık gösterebilir. Tercih konusunda uzmanlardan da destek alabilirsiniz.

Kaynak : https://www.egepenyildiz.com/cam-balkon-ankara/

Bir Cevap Yazın

  1. Cam Balkon Modelleri Nelerdir? için yorumda bulun

    Cam Balkon Modelleri Nelerdir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Cam Balkon Modelleri Nelerdir? için ilk yorumu yapabilirsin.