Çocuklar ve Gençler İçin Çalışma Masası Seçimi

Rahat ve istekli bir çalışma sağlayabilmek için çalışma masası mobilya seçiminde önemli bir yer tutar. Rahatsızlık veren, dikkat çekici birçok unsur bulunduran, konforsuz çalışma masaları hiç şüphesiz ki çalışma veriminizi azaltacaktır. Aynı zamanda çalışma isteğiniz zamanla kaybolabilir, odaklanma sorunu yaşayabilirsiniz. Özellikle gençler ve çocuklar için daha önemlidir. Çünkü henüz olgunlaşmamış ve yaşı küçük kişilerin dikkat eksikliği oranı daha fazla olabilir. Çevresinde gördüğü her şey dikkatini çekip onu asıl çalışması gereken işten alıkoyabilir. Bu nedenle çocuklarımız için mobilya seçimi yaparken onların gözünden düşünerek ürünler satın almalıyız.

 

Çocuklar ve seçimi yaparken masanın tüm parçaları arasında uyum olması gerektiği unutulmamalı. Eğer çalışma masanızda aynı zamanda bilgisayar kullanacaksanız yani bir bakımdan bilgisayar masası haline de dönüştürmek istiyorsanız çalışma masasını bilgisayarınızın rengine uyumlu bir şekilde seçmeniz hoş bir görünüm sağlayacaktır. Çalışma masası seçiminde fazlaca ilgi çekecek ve dikkati bozacak renklerden uzak durulmalıdır. Sarı, kırmızı, turuncu gibi renkler canlıdır ve ortama enerji katar. Fakat bu renkler çalışma yapmak için uygun olmayabilir. Bu renklerin yerine beyaz, kahverengi, siyah, krem rengi gibi seçenekler düşünülebilir. Çalışma masası koltuğu ise hem renk bakımından masa ile uyumlu hem de fazla sert ya da fazla yumuşak olmamalıdır.

 

Eğer her dönem için çalışma masasını yenilemeyecekseniz çocuğunuz için gençlere göre yapın. Böylece çocuğunuz büyüdüğünde de bu masayı kullanabilir. Aksi halinde büyüyen bir çocuk artık küçüklüğündeki çalışma masasını istemeyebilir.

Yukarıdaki resimde çocuklar ve gençler için bir çalışma masası örneği görebilirsiniz. Siyah ve beyaz renk uyumu masaya hoş bir görünüm sağlamış.

Bir Cevap Yazın

  1. genç odası dedi ki:

    Çalışma Masası alırken gerçekten çok dikkatli olmak lazım rahat ve ergonomik olması lazım.