Dış Mekânları Güzelleştirme Yolları

Birkaç ay kullanılsa da dış mekânlar özellikle yaz günlerinde vazgeçilmez alanlar. İşte dış mekânları güzelleştirme yolları.

Tik ağacından yapılan veranda yaz günleri için bulunmaz bir mekân. Müstakil evlerde evin dış cephesinden bahçeye doğru uzanan ve zeminden hafifçe yükseltilmiş alanlara veranda deniyor. Üstü kapalı olduğu için de yağmura karşı korunaklı. Açık havanın en iyi şekilde değerlendirildiği verandalar ahşap ya da palet kalaslarla daha ucuza getirmek mümkün. Üzerine atılacak bir cila ile gayet kullanışlı olur. Bahçede yeni yürüyüş yolları planlama görünümü değiştirmek için etkili bir yol. Bu planlamayı yaparken yürüyüş yollarında kullanacağınız malzeme çakıl taşı, beton veya parke olabilir. Ancak satın almadan ıslak ve kuru olarak denemek gerekir. Balkonu içeri almak, limonluk, terası kapatmak dış mekân seçimi için uygun örnekler. Hatta şehirdeki balkonları kapatıp sebze yetiştirmek mümkün. Zira bu balkonlar sera etkisi yapar.

Gezebo ve kulübeler geçmişte fazla eşyaların depolanması için kullanılıyordu. Günümüzde ise görünüm ve tasarımları ile göz dolduruyor. Hatta ofis olarak yararlanılabiliyor. Bahçenin etrafını çeviren çitlerin onarılması ya da yenilenmesi görünümü değiştirir. Ferforje çit, yağlı boya ile boyanabilir. Ahşap çitler çok hoş görünür. Ancak her yıl verniklenmesi gerekir.

Bir Cevap Yazın

  1. Dış Mekânları Güzelleştirme Yolları için yorumda bulun

    Dış Mekânları Güzelleştirme Yolları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dış Mekânları Güzelleştirme Yolları için ilk yorumu yapabilirsin.