Ekonomik Mutfak Yenileme

Evimizin belki de en önemli en çok kullandığımız bölümüdür mutfak. Bundan dolayı yine en çok kirlenen ve sürekli temizlemek zorunda olduğumuz yerdir. Hijyen de bir o kadar önemlidir. Mutfağımız ne kadar kullanışlı olursa o kadar bizim için avantajdır. Küçük mutfaklar çabuk dağılırken büyük mutfaklar ise temizlemesi zor olan alanlardır. Bunun içindir ki mutfağımızda gerekli olan malzemeleri ve eşyaları kullanmalıyız. Kullanımı kolay olan şeyler bizim işimizi daha çok kolaylaştırır. Peki mutfağımız küçük ve kullanışsız ise veya bir yenileme ihtiyacı duyuyorsak bunu nasıl yaparız?

Mutfak Yenileme

Sizlere makalemizde bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız. Yenileme dediğimiz zaman beyaz eşyalarımızdan dolaplarımıza kadar farklı yenileme çalışmaları düşünebiliriz ama bunun maliyeti biraz yüksek olabilir. Kendi evinize sahipseniz bu maliyetin pek bir önemi yoktur ama eğer kiracıysanız bu konu önemlidir. Ucuz maliyetle de mutfağınızı yenilemek mümkündür. Mesela yapacağınız ilk işlerden biri çekmece ve dolap kulplarını yenilemek olabilir. Seçeceğiniz renklerde önemlidir. Altın rengi, gümüş rengi toprak renkleri bronz ve eskitme türleri mutfağınıza farklı bir hava katacaktır. En önemlisi ise duvarınızın rengidir. Açık tonlar kullanmanız mutfağınızı daha büyük ve daha ferah gösterir. Eğer boya tadilatına girmek istemiyorsanız mutfağınızın herhangi bir yerine farklı bir duvar kağıdı da kullanarak şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Açık tonlar derken krem, bej, kırık beyaz gibi tonları kullanabilir renkli duvar kağıtlarınızı dolaplarınıza uygun seçebilirsiniz. Dolaplarınızı değiştirerek daha kullanışlı bir ürün elde edebilir veya  kapaklarının rengini değiştirerek maliyeti daha uygun işler yapabilirsiniz. Tabi ki bu renklerde duvarlarınıza ve aksesuarlarınıza uymalıdır.

Camlı veya ahşap görünümlü dolaplar tercih ederseniz mutfağınıza farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Işıklandırma da bir o kadar önemlidir mutfağınız için. Hem yaptığınız temizlik hem de yaptığınız yenilikleri ön plana çıkaran en önemli şeylerden biri de mutfak lambanızdır. Bunda da güzel bir değişikliğe gidebilirsiniz. Alışılmışın dışında sarkıtma tarzı modeller daha farklı bir görüntü elde etmenizi sağlar ama bu sarkıt lambaları kullanırken dolabınızla çarpışmamasına dikkat etmeli ölçümleri ona göre öyle yapmalısınız. Dolaplarınızda kullanacağınız aksesuarlar tezgahınızda bulunan eşyalarınızda bir o kadar önemlidir. Mutfağınıza uygun bir veya biblo çok şık duracaktır. Perde seçimine gelirsek ne kadar gösterişli bir perde seçerseniz mutfağınız o kadar farklı ve şık görünecektir. şekiller içeren ve bol renkli perdeler bu yıl en moda.

Bir Cevap Yazın

  1. Ekonomik Mutfak Yenileme Ekonomik Mutfak Yenileme için yorumda bulun

    Ekonomik Mutfak Yenileme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ekonomik Mutfak Yenileme için ilk yorumu yapabilirsin.