Emekliler Nasıl Faizsiz Kredi Alabilmektedir?

Kredi çekmek hayatımız boyunca mutlaka 1 kez dahi olsa da başımıza gelmiş olabilir. Yüksek faizli krediler ile başa çıkmak neredeyse çok zordur. Son dönemde ülkemizde faiz miktarları oldukça yükselmişti. Fakat bankalar geçtiğimiz günler de faizleri belli miktar düşürerek ve aynı zamanda kredi yapılandırma yaparak müşterilere kolaylık sağlamaktadır.

 

Kredi çekmek isteyenler bankaların sunduğu imkanları dikkatli şekilde araştırmaktadır. Son dönem de özel günlerde kurban, ramazan, yılbaşı gibi günlerde bankalar faizsiz kredi verebilmektedir. Faizsiz kredi seçeneği bankaların esnafa da kredi verdiği görülmektedir.

 

Sadece esnafa değil aynı zaman da bazı bankalar emeklilere de faizsiz kredi seçeneği sunabilmektedir. O bankadan maaş almanız yeterli olmaktadır.

 

Emekliler Nasıl Faizsiz Kredi Alabilmektedir?

 

Emeklilik şartları artan pazar ve market fiyatları sebebi ile oldukça zor olabilmektedir. Emekliler kredi çekmek isteyebilir. Birçok banka için o bankadan maaş alması yeterli olacaktır. Fakat bazı bankalar da bazı şartlar isteyebilmektedir.

 

Bu şartların başında 75 yaş, gelir belgesi, kimlik belgesi gibi şartları olabilmektedir. Bu şartlar genelde birbirine benzer olabilmekle bazı ufak değişikliklerle kredi alabilmektedir.

 

 

Ev Almak İsteyenler Faizsiz Kredi Çekebilir?

 

Ülkemizde herkesin hayali kendine ait bir ev sahibi olmaktan geçmektedir. Ev sahibi olmanın tabi ki zorlukları vardır. Bu zorlukların başında kredi ödemesi gelebilmektedir. Faizsiz ev kredisi veren kuruluşlar vardır. Bankalar faizsiz ev kredisi işlemine pek yanaşmazlar.

 

Bankadan ev kredisi çekecek bireyleri en çok artan faizler etkilemektedir. Bu faizler ödeme süresi uzama yaptıkça faiz miktarları arttığı görülmektedir.

 

Faizsiz ev kredisi veren kuruluşlar Birevim, Kolayevim ve Tasarrufla Ev olarak bilinmektedir. Bu iki kuruluş ödeme kolaylıkları ile rahatlıkla ev sahibi yapabilmektedir. Bu iki kuruluşta son dönemde oldukça popüler ve güvenli olan kuruluşların başında gelmektedir.

 

Faizsiz konut kredisi almak için mutlaka belli miktar peşinatınızın olması önem taşır. Faizsiz konut kredisi veren kuruluşlar da genellikle işlemler noter onaylı yapılmaktadır. Ayrıca bu kuruluşlar da mutlaka sözleşmede yapıldığı bilinmektedir. Sizde faizsiz konut kredisi alarak uygun fiyatlara ev sahibi olmak ister iseniz mutlaka bu kuruluşlara başvuru yapabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Emekliler Nasıl Faizsiz Kredi Alabilmektedir? için yorumda bulun

    Emekliler Nasıl Faizsiz Kredi Alabilmektedir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Emekliler Nasıl Faizsiz Kredi Alabilmektedir? için ilk yorumu yapabilirsin.