En Güzel İç Mekan Şömineleri

İç mekan şömineleri, yüzyıllardır evlerin dayanak noktası olmuştur. İlk günlerde, modern ısıtma sistemlerinden önce evde tamamen işlevsel roller üstlendiler. Ama şimdi, otomatik ısıtma sistemlerinde bile, yangının yanında rahatlama hissine direnmek zor.

Günümüzde şömineler bir amaca da hizmet eden tasarım öğesi olarak özel bir yere sahiptir. Birçok oturma odasında, özellikle televizyonlar üstlerine yerleştirildiğinde, alan için kilit odak noktası görevi görürler. Tipik olarak birkaç ana malzemenin kullanıldığını göreceksiniz: taş, ahşap ve metal. Malzemeleri birleştirmek de bazı ilginç tasarımlar ortaya çıkarır. Aşağıda, tasarım ilhamınız için her malzemede en iyi tasarlanmış şöminelerden bazıları verilmiştir.

Şömineler

Taş, özelleştirilebilirliği ve dayanıklılığı nedeniyle iç mekan şöminelerinin favorisidir. Merkezi ısıtma sistemlerinden önce, ısıya dayanma kabiliyeti nedeniyle şömineler oluşturmak için kullanılmıştır. Şömine için klasik bir tarz arıyorsanız, taş budur.

Zihniniz otomatik olarak tuğla şömineler olarak görebilirsiniz ancak mermer gibi hafiftir. Bu şekilde klasik olma eğilimindeyken, farklı tarzlara da kolayca uyarlanabilir.

iç mekan şömineleri

Ahşap İç Mekan Şömineleri

Ahşap, iç mekan şömineleri için başka bir favoridir. Şömine tasarımında kullanıldığında rahat ve sıcak bir his verir. Ayrıca içine farklı desenler oymak da kolaydır, bu da onu sanatsal bir seçim haline getirir. Doğrudan ahşabın içine raflar ve sanat sergileme alanları kurarak buna eğilin. Çoğu zaman, ahşap örtüler odanın geri kalanının duvarlarına ve dolaplarına uyacak şekilde biçimlendirilir ve daha birleşik bir alana yol açar.

Metal Şömineler

İç mekan şöminelerinin daha alışılmadık tarafı metaldir. Bu malzeme özellikle endüstriyel alanlara çok iyi uyuyor. Parlak metal, şöminenin odanın odak noktası olarak kalmasına yardımcı olan çekici bir parlaklık verir. Bazı endüstriyel tasarımlar, daha sağlam bir his için açık cıvataları bile kullanır. Metal ayrıca minimalist, kapalı ve modern şömine alanları etrafında çalışır. Metalin şık tasarımı minimalizm duygusuna katkıda bulunuyor.

İç Mekan Şömineleri İçin Karışık Malzemeler

Malzemeleri karıştırmak, iç mekan şömineleri için de iyi sonuç verir. Örneğin boyalı ahşap ve gri taşın tasarımları birbirini tamamlar. Taş, ahşap bir şöminenin iç aksanı olarak iyi çalışır. Bu tarz tamamen farklı dokuları birlik veya kasıtlı kontrast için birleştirmekle ilgilidir. Doku dışında, malzemeleri karıştırmak da renkle çalışmanın harika bir yoludur. Bazı stiller, sessiz nötr bir görünüm için gri taş ve beyaz ahşap kullanır. Diğerleri daha fazla kontrast için sıcak bir ahşap ve hafif taşlar kullanır.

Bir Cevap Yazın

  1. En Güzel İç Mekan Şömineleri için yorumda bulun

    En Güzel İç Mekan Şömineleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak En Güzel İç Mekan Şömineleri için ilk yorumu yapabilirsin.