En Şaşırtıcı Duvar Dekorasyonu Fikirleri

İçinizdeki Picasso veya Da Vinci’yi ortaya çıkarmak için boş duvarları tuval olarak kullanmaya ne dersiniz? Cevabınız evetse, size ilham verebilecek bu harika duvar dekorasyonu fikirlerine mutlaka göz atın!

Kreatif yönünüzü ve kişiliğinizi özgürce yansıtabileceğiniz duvarlar, odaya yansıyan ışığı yansıtmaları sebebiyle çoğu zaman açık tonda renklere boyanırlar. Boş duvarlara bakıp sıkılmaktansa, güzel bir şekilde süslemesini yapıp odaya renk ve hareketlilik katabilirsiniz. Üstelik tüm bunlar için çok fazla bir bütçe ayırmanız da gerekmez. Hemen her evde bulunan malzemeleri kullanarak dahi duvarlarınızı dekore edebilirsiniz.

duvar-dekorasyonu-fikirleri-2

Hasır sepetler

İlk bakışta sıra dışı ve garip gibi duruyor olsa da, farklı renk ve boylardaki hasır sepetleri duvara yapıştırmak kesinlikle güzel bir fikir. Çeşitli desenleri bir arada toplayarak bunlarla güzel bir kolaj oluşturabilirsiniz.

duvar-dekorasyonu-fikirleri-3

Şık halılar duvarlara renk katabilir

Eskiden köy evlerinde sıklıkla kullanılan duvar halıları, günümüzde de pekala duvarları süsleyebilir. Ancak her halıyı duvara asmak doğru bir hareket olmayacaktır. Üzerinde geometrik şekillerin yer aldığı, estetik görünümlü ince halıları duvarlarınıza asarak odaya farklı bir hava katabilmeniz mümkündür.

duvar-dekorasyonu-fikirleri-4

Washi bantlarını kullanın

Japonya’da üretilen Washi bantları, son dönemde ülkemizde de hızla yaygınlaşmaya başlıyor. Henüz çoğu kişi tarafından bilinmiyor olsa da, Washi bantları yardımıyla duvarlarınızda şık desenler oluşturarak farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Duvarlara kolayca yapıştırılan farklı desenli Washi bantları, söküldüğü zaman da duvarınızdan boya kaldırmaz.

Bir Cevap Yazın

  1. En Şaşırtıcı Duvar Dekorasyonu Fikirleri için yorumda bulun

    En Şaşırtıcı Duvar Dekorasyonu Fikirleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak En Şaşırtıcı Duvar Dekorasyonu Fikirleri için ilk yorumu yapabilirsin.