Hem Kullanışlı, Hem Küçük Köşe Masa Modelleri

100 metrekarenin altında, 1+0 veya 1+1 gibi evlerde tek başına yaşıyorsanız yaşam alanınızda kullanacağınız mobilyaları daha bir özenle seçmeniz gerekir. Fazla yer kaplamayan ve birden çok amaca hizmet eden fonksiyonel mobilyalar, dar evleri olduğundan daha geniş gösterebilirler. Bu mobilyaların başında ise köşe masa modelleri gelir.

İsminden de anlaşılacağı üzere duvarların bir araya geldiği köşelere yaslanan bu masaların üzerinde hem ders çalışabilir, hem de eşyalarınızı koyabilirsiniz. Dilerseniz bilgisayar kullanmak için de bu modelleri tercih edebilmeniz mümkün. Masanın üzerine akvaryum yerleştirmek, ayna koymak, yemek masası yapmak… Hepsi ve daha fazlası yapabileceğiniz tercihler arasında yer alıyor.

Eğer köşe masasına yalnızca bir klavye veya laptop koymayı düşünüyorsanız, 1.2 metre uzunluğunda dikdörtgen bir masa işinizi görecektir. Eğer daha fazla eşyayı masa üzerinde bulundurmayı hedefliyorsanız, uzunluğu 1.5 metreye kadar çıkarabilirsiniz. Köşe masasını hazır model yerine özel olarak sipariş edecekseniz, marangozunuzdan klavye için özel bölme tasarlamasını da isteyebilirsiniz.

Köşe masasında bilgisayar kullanmaya karar verdiyseniz, monitörü göz hizanızda konumlandırmaya özen gösterin. Aksi takdirde gözleriniz yorulacak ve ekrana bakmak eziyet haline gelecektir. Haliyle masanın yüksekliği de önemli.

Her biri alanında uzman tasarımcılar tarafından geliştirilen ve yurtdışında satışa çıkarılan köşe masası modellerini sizler için derledik. Aşağıda yer alan en güzel köşe masası modellerine bakarak aklınızdaki tasarımı mobilya üreticilerinden talep edebilir, evinizde kullanışlı bir masaya nihayet yer verebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Hem Kullanışlı, Hem Küçük Köşe Masa Modelleri için yorumda bulun

    Hem Kullanışlı, Hem Küçük Köşe Masa Modelleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hem Kullanışlı, Hem Küçük Köşe Masa Modelleri için ilk yorumu yapabilirsin.